Левски победи Лудогорец с 3:2 за SESAME Купа на България

лудогорец левски

Отборите на Лудогорец и Левски сътвориха един от най-великите и драматични мачове в родния футбол! Столичани победиха шампиона на България с 2:3 като гост в първи мач от 1/2-финалите за Купата на България.

Двубоят бе изпъстрен с множество обрати, красиви голове и дискусионни съдийски отсъждания.

Две дузпи в добавеното време, два червени картона, много драма и нерви и 3:2 за Левски срещу Лудогорец в Разград в първия полуфинал между двата отбора в турнира за Купата на България!

В 6-та минута Илиян Стефанов се възползва от грешка на Лудогорец и подаде към Бари, който вкара, но след ВАР голът беше отменен.

В 11-та минута Десподов с хубаво изпълнение с удар извън наказателното поле успя да открие резултата.

В 52-та минута Левски изравни Уелтън стреля, вратарят на Лудогорец спаси, но Драган Михайлович при добавката успя да изравни.

В 57-та минута Левски успя да направи пълен обрат, след като Сундберг свали с глава след центриране от корнер към Билал Бари, който отблизо вкара за 1:2.

В 78-та минута Хосе Кордоба от Левски и Антон Недялков бяха изгонени.

Малко преди края Лудогорец стигна до дузпа. Цунами игра с ръка в наказателното поле и след преглед с ВАР съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която Пиерос Сотириу превърна в гол.

В последните секунди на двубоя и Левски получи дузпа за игра с ръка на Игор Пластун. Георги Миланов я изпусна, но след преглед с ВАР дузпата беше пребита. Левски смени изпълнителя на наказателния удар и Марин Петков я реализира за 2:3.

След мача се стигна до напрежение и грозни сцени с главен герой Станимир Стоилов, треньора на „сините“. Мъри обезумя, провокиран от един от помощниците на Лудогорец. Налетя и на рефер. Получи червен картон.

Реваншът между „зелените“ и „сините“ е на 22 април от 19:00 ч. на „Герена“.