Лудогорец нокаутира ЦСКА Москва с 5:1

лудогорец-цска москва

Лудогорец изигра един от най-силните си мачове в евротурнирите и направи за смях ЦСКА Москва на Лудогорец Арена в Разград.
Българският шампион постигна зрелищен обрат, като само за 25 минути в началото на второто полувреме вкара пет гола. Освен петте гола Лудогорец удари и две греди, още преди почивката.

Двубоят започна зрелищно и още в 5-тата минута Лукоки бе изведен отлично отляво сам срещу вратаря и тресна страничната греда. В 11-ата гостие поведоха чрез Дивеев, който се възползва от зле построената отбрана при фаул отляво и с глава заби топката в мрежата.
4 минути по-късно домакините можеха да изравнят. Марселиньо засече с глава и вратарят Акинфеев успя да избие в напречната греда. Малко по-късно и Кешерю пропусна златна възможност.
До края на първата част “Орлите” имаха надмощие, но гол във вратата на ЦСКА нямаше.

Втората част започна вихрено за състава на Станислав Генчев. Резултатът бе изравнен още след три минути игра.
В 47-ата минута Вандерсон се възползва от изчистена извън пеналта топка, шутира силно и този път Акинфеев не успя да се намеси добре – топката мина през ръцете му за 1:1.

След 120 секунди чудесно прострелно центриране на Недялков отляво намери връхлитащия Джоди Лукоки, който от движение завърши за 2:1.

В 52-ата минута дойде и звездният миг на Клаудиу Кешеру. Вандерсон центрира и румънският нападател отбеляза гол шедьовър от воле с левия крак в далечния ъгъл – 3:1!
В 69-тата минута Недялков му подаде отлично за втория му гол в мача.
В 72-ата минута Марселиньо нахлу в наказателното поле и беше спънат от Акинфеев. От отсъдената дузпа Кешеру оформи хеттрика си.

В оставащите минути срещата се доиграваше, но Лудогорец беше по-опасният тим. Българският шампион можеше да стигне и до шести гол, но Акинфеев спаси опасен удар на Вандерсон в добавеното време.

С тази победа Лудогорец продължи серията си без загуба в Европа, която вече е 11 поредни срещи. За последно “Орлите” загубиха от “Цюрих” в миналогодишното издание на турнира.

В другия мач от Група H Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1. На 3 октомври Лудогорец гостува на Ференцварош и ще търси реванш за отпадането си от Шампионската лига. В другата среща ЦСКА Москва приема Еспаньол. Двата мача са от 19.55 часа.