След поредния “луд” мач Лудогорец продължава в групите на Лига Европа!

Марибор - Лудогорец

Българският шампион Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа след нова луда вечер. “Орлите” стигнаха до драматично равенство с Марибор 2:2 в реванша на стадион “Людски врът” и след 0:0 в първата среща успяха да постигнат голямата си цел.
Лудогорец ще играе в групова фаза в евротурнирите за шести път, като за четвърти път е в групите на Лига Европа.

Футболистите на треньора Станислав Генчев започнаха агресивно срещата и в резултат на това преднината на тима стана факт след 17 минути игра. Тогава лидерът на Лудогорец Марселиньо демонстрира своята класа, разстрелвайки съперниковия страж с красив изстрел по диагонала, пращайки топката неспасяемо в мрежата.

В 25-ата минута Сисиньо напредна по десния фланг и навлезе в наказателното поле, където беше съборен на земята. Реферът Поусън не се замисли и посочи бялата точка.
Зад топката застана Кешеру, който стреля добре, удвоявайки преднината на тима си до 2:0.

В самия край на полувремето Марселиньо получи нова добра възможност, но този път не успя да се разпише. Малко след това и Вандерсон имаше възможност да стреля от близка дистанция, но намери тялото на вратаря, вместо мрежата на вратата на Марибор.

Отборът на Лудогорец продължи да играе добре и в началото на второто полувреме, но след 60-тата минута играта на “Орлите” тотално се срина и в 65-ата минута влезлият малко по-рано в игра Таварес се разписа във вратата на Илиев и върна интригата в срещата. Това се случи след чудесно извеждащо подаване към легендата на словенците и точен негов завършващ изстрел.
В 72-ата минута преднината на Лудогорец изцяло бе заличена, като Ванкаш центрира от свободен удар, но никой не засече, нито пък успя да избие топката напред, като тя попадна в мрежата на разградчани за 2:2.

Минутите до края на мача бяха напрегнати, като Дяков да замени Кешеру и Лудогорец заиграе подчертано дефанзивно, бранейки резултата. Последваха инфарктни минути, в които разградчани стоически удържаха атаките на окрилените домакини и не допуснаха ново попадение.

Така Лудогорец ще изживее нова европейска есен и вече чака жребия за груповата фаза на втория по сила турнир, който ще бъде теглен в Монако.
Българският участник ще научи съперниците си за груповата фаза в петък в 14.00 часа. Шампионите ще са във втора урна.