Лудогорец победи Ботев Враца с 2:0

Лудогорец
Снимка: Lap.bg

Лудогорец записа първа победа за пролетта в българското първенство след като надделя с 2:0 над Ботев Враца в Разград.

Двубоят започна с химна на България по случай 3 март. Феновете на тима пък развяха множество трибагреници.

Първото голово положение дойде след четвърт час игра и бе пред вратата на гостите. Моци намери Попа отляво, крилото центрира отлично към Кешерю, който обаче направи по-трудното и се размина с топката на метър пред голлинията.

Малко след това врачани пропуснаха да поведат в резултата! Центриране на Едгар Тур отдясно свари неподготвен Пламен Илиев, който се размина с топката, но Антон Огнянов с глава не успя да я насочи в мрежата от чудесна позиция.
Даниел Генов стори същото минути по-късно с удар от наказателното поле, който мина над вратата.

В 33-ата минута след центриране на Марселиньо отдясно на наказателното поле, топката попадна в Моци, който с глава вкара за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Попа бе близо до второ попадение, но фалцовият му изстрел с десния крак профуча покрай горния ляв ъгъл на вратата.

В 38-ата минута Лудогорец все пак стигна до втори гол след брилянтен шут на Кешерю. Румънецът получи пас от Марселиньо пред наказателното поле на Ботев и след бомбен шут с левия крак препарира Костов за 2:0.

Втората част продължи по сходен начин, а врачани въпреки изоставането от резултата продължиха да опитват да се върнат в мача. В игра се появиха нападателите Мирослав Будинов и Петър Атанасов, а първият пропусна страхотен шанс в 80-ата минута, когато остана сам срещу Пламен Илиев, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Малко след това Антон Недялков с бомбен удар извън наказателното поле можеше да покачи на 3:0, но топката щеше да счупи горната греда.

В добавеното време на мача резервата Якуб Шверчок също можеше да направи победата на “Орлите” по-изразителна, но стреля в трибуните.

С успеха Лудогорец вече има 56 точки и така отново направи аванса си пред ЦСКА 5 точки. Пред Левски той е 8, но “сините” играят малко по-късно срещу Славия.