Лудогорец отново е на върха след победа с 2:1 над Левски

Лудогорец - Левски

Шампионът на България Лудогорец отново е лидер в Първа лига. “Орлите” си върнаха първото място след успех с 2:1 над „Левски“. Лудогорци поведоха до почивката с 2:0 след голове на Джоди Лукоки и Вандерсон, дошли след груби индивидуални грешки на „сините“.

Още от първите минути “Лудогорец” наложи типичния си стил. Шампионите действаха на висока скорост, с красиви комбинации и на няколко пъти поставиха под напрежение защитата на сините.

В 6-ата минута Мартин Полачек не успя да изчисти топката. След малък карамбол кълбото попадна в Марселиньо, който намери Кешеру в наказателното поле, но ударът на румънеца мина над вратата.

В 15-ата минута левскарите отговориха със сериозен пропуск на Станислав Костов. Милош Цветкович центрира перфектно отдясно за непокрития нападател в наказателното поле, който обаче стреля с глава над вратата на Ренан.

В 28-ата минута разградчани пратиха топката във вратата на Полачек, но попадението им не бе признато, заради засада. Марселиньо стрела извън наказателното поле, Полачек успя да избие. Намиращият се в засада Джоди Лукоки опита да стреля, но не уцели кълбото, а след това Густаво Кампаняро опъна мрежата, но голът бе отменен.

В 34-ата минута домакините поведоха в резултата. Натанаел нанесе слаб удар от границата на наказателното поле, Полачек за пореден път не бе убедителен и топката попадна в Лукоки, който се разписа за 1:0.

В 41-ата минтута Натанаел опита пореден удар от далечна дистанция. Футболистът отправи мощен снаряд от около 25 метра. Топката обаче срещна лявата сглобка на вратата.

В 45-ата минута Вандерсон удвои преднината на домакините. Футболистът бе изведен по прекрасен начин отдясно и с хубав диагонален изстрел направи резултата 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част Лудогорец притисна Левски в опит да отбележи и трети гол. “Орлите” организираха бърза атака, Давид Яблонски изчисти топката, която попадна в Кешеру, но нападателят стреля над вратата.

След 50-тата минута гостите от София се върнаха в мача и бяха далеч по-добрият отбор на терена.

В 54-ата минута столичани върнаха едно попадение. Тиам нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Станислав Костов, който с лекота опъна мрежата на Ренан – 2:1.

Попадението подейства мотивиращо за сините и те се впуснаха в атаки. Играчите на Славиша Стоянович пресираха “Лудогорец” по целия терен. В игра се появи и Нуно Реиш вместо Антони Белмонт. Благодарение на неговото влизане “Левски” изглеждаше още по-солиден в средата на терена, което даде предимство на гостите.

Надмощието на сините продължи и с удар на Габриел Обертан в гредата. Звездата на сините беше близо до изравнителен гол, но и късметът беше на страната на домакините.

Много бързо обаче Пауло Аутуори направи промени, с които заздрави халфовата линия. Той пусна Яцек Горалски и Лукас Саша, а след излизането и на Клаудиу Кешеру, шампионите бяха без типичен нападател.

В края на мача “Левски” все пак имаше шанс да стигне поне до точка. При опит за контраатака обаче Моци със самоотвержен и много точен шпагат успя да спре Обертан.

След 12 кръга “Лудогорец” има 29 точки, с една повече от “Левски”.

Мачът беше последен и за мениджъра на шампионите Пауло Аутуори, чиято раздяла с тима беше обявена още преди десет дни.