Лудогорец победи ЦСКА-София с 1:0

лудогорец-цска софия

Шампионът Лудогорец не даде шанс на ЦСКА-София във вълнуващ мач и го победи с 1:0 на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

“Орлите” отново доказаха класата си, изнасяйки лекция по футбол на преименувания си опонент. Още след началния съдийски сигнал започнаха с непрестанни атаки към противниковата врата, преодолявайки с лекота стъписаните защитници на гостите. Марселиньо, Мисиджан и Кешерю направиха няколко пропуска пре противниковата врата.

В 21-ата минута очакваното се случи, Лудогорец взе преднина в срещата с гол на Вандерсон. Халфът първоначално бе изведен по прекрасен начин очи в очи с Черниаускас, но в първия момент не успя да го преодолее, тъй като литовецът отрази първия му изстрел. Вандерсон обаче овладя отново топката и прехвърли излезлия вратар на ЦСКА за 1:0.

До края на полувремето шампионите създадоха още няколко положения, но до гол не се стигна.

През второто полувреме “Орлите” продължиха да притискат съперника си.

В 51-ата минута Кешерю изведе на чиста позиция Мисиджан, но той стреля прибързано и Черняускас спаси.

В 59-ата имнута възникнаха две ситуации последователно пред вратата на ЦСКА. Първо Сисиньо изведе елегантно с пета Вандерсон, той напредна, но бе затворен от вратаря и защитниците на ЦСКА и Черняускас улови.

Последва и едно от най-чистите положения когато трима от Лудогорец излязоха срещу двама червени защитници, но Натанаел егоистично избра да стреля с неудобния си крак, вместо да подава на свой съотборник и сгреши.

До края на двубоя ЦСКА-София нищо съществено с което да опита да изравни резултата и логично загуби срещата.