Лудогорец обърна цска-София и посегна към седма титла

лудогорец

Лудогорец победи основния си конкурент за титлата цска-София с 3:2 в повече от драматичен сблъсък на “Лудогорец Арена”, който бе от втори кръг на шампионския плейоф в Първа лига.

Срещата започна равностойно, а първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите.
В 11-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс чрез Мисиджан, който потърси далечния ъгъл от няколко метра, но в крайна сметка топката се отби в гредата.

В 18-ата минута Лудогорец получи тежък удар, след като Анисе се контузи и бе изнесен на носилка, като на неговото място влезе Горалски.

Последваха не особено интересни минути в които битката се водеше предимно в средата на терена.

В 28-ата минута цска-София можеше да инкасира автогол, след като Каранга при опита си да изчисти се стигна до рикошет, но Черниаускас бе на мястото си и не позволи топката да влезе в неговата мрежа.

В самия край на полувремето Десподов изпълни по страхотен начин фаул и завъртя топката над стената, за да може тя да срещна напречната греда и след това да влезе в мрежата на Ренан.

Лудогорец не чака твърде дълго, за да се върне в мача. На почивката Димитър Димитров пусна на терена поляка Якуб Шверчок, а Лудогорец заигра с двама централни нападатели. Зимната покупка на шампионите свърши това, за което беше включен в игра и още в 51-ата минута се разписа.

Подаване на Сисиньо хвана защитата на “червените” неподготвена и изнесена прекалено напред, Кешеру с едно докосване потърси Шверчок на далечната греда и полякът нямаше как да сгреши и майсторски матира Черниаускас за 1:1.

В 54-ата Кешеру удари греда с невероятен изстрел, като пропусна да поведе разградчани напред. В 55-ата пък Жеферсон от цска-София бе изгонен за нелеп втори жълт картон. Той фаулира Дяков и бе изгонен, като извърши две нарушения само за минута.

В 61-ата минута треньорът на “Орлите” Димитър Димитров бе пратен на трибуните заради невъздържаните си реакции спрямо главния съдия. Херо побесня от решението на Станислав Тодоров, който не пожела да покаже кристалночист червен картон на Фернандо Каранга, фаулирал грубо Сисиньо около тъчлинията.

цска-София отново поведе в 71-ата минута, когато резервата Едвин Джеси се “разходи” необезпокояван покрай защитниците в зелено. Той подмина Дяков и Моци, и подаде много хубаво към връхлитащия от втора позиция Рубен Пинто, а португалецът се разписа с плътен изстрел – 1:2.

Голът на гостите подейства стимулиращо на “Орлите” и те заиграха по шампионски. Натикаха гостите в собственото им поле и последния четвърт час се игра изцяло пред вратата на Витаутас Черниаускас и стражът на “червените” имаше много работа. Първо Натанаел го притесни, а след това резервата Густаво Кампаняро стреля от воле, а вратарят спаси ефектно.

Нищо обаче не бе в състояние да спаси цска-София в 85-ата минута, когато Натанаел центрира към Марселиньо, халфът свали за Кешерю и румънецът вкара за 2:2.

В 88-ата минута футболистите на Херо стигнаха до пълен обрат. Един от най-добрите на терена – Върджил Мисиджан, проби отляво и центрира към Шверчок, който изпревари Георгиев и с глава вкара второто си попадение в мача за крайното 3:2, превръщайки се в герой за своя отбор.

До края на срещата “червените” така и не успяха да се съвземат и стигнат до гол, с който да изравнят резултата.

След последния съдийски сигнал публиката на “Лудогорец Арена” изпрати “Орлите” с възторжени възгласи “Шампиони!”.