Лудогорец загуби нелепо и заложи на карта шансовете си за излизане от групите в Лига Европа

лудогорец-истанбул
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец загуби с 1:2 от Истанбул Башакшехир в среща от Група “С” на Лига Европа и направи втора грешна стъпка в битката за класиране в следващия кръг на надпреварата.

Това беше първото поражение на българския отбор в груповата фаза на надпреварата.

Домакините отново бяха без своя капитан Светослав Дяков, който остана на пейката за сметка на Горалски. В атака Херо за пореден път сгреши и не разчита на типичен таран, а построи една от измислените си “схемички”.

След края на срещата Марселиньо каза истината и дано Херо го чуе:
“Загубихме мача през първото полувреме. Играхме много зле, чакахме другия отбор. Това не е нашият стил.
Ние винаги играем напред, с мисъл за победа. След почивката играхме така, както винаги сме играли. Не чакахме, а искахме да бием и мачът стана съвсем друг, но нямахме шанс. Винаги играем за победа, не чакаме в защита и не играем на контри. Дори и срещу ПСЖ не играхме така. Когато играем атакуващо, мачът е друг – съперникът има страх и респект. Пресирахме много през второто полувреме и те не успяха да играят. Мисля, че ако бяхме започнали така мача, резултатът щеше да е друг.”
марселиньо
Гостите започнаха по-активно мача в Разград. В 11-ата минута Ренан трябваше да се намесва решително след силен удар на Ердинч.

Лудогорец отбеляза гол в 19-ата минута, но той бе отменен заради засада на Моци. Още в следващата атака гостите поведоха. Един Висча наказа “орлите” след отлично извеждащо подаване на Керим Фрай.
Седем минути по-късно Фрай ознаменува доброто си представяне от началото на срещата, удвоявайки аванса на “Истанбул Башакшехир”.

Вторите 45 минути се различаваха чувствително от откриващите, като домакините определено се “събудиха” и на свой ред се втурнаха в нападение.
Още в началото на второто полувреме Вандерсон пропиля отлична възможност да намали резултата. Влезлият на почивката Кешеру подаде брилянтен пас към бразилеца, но той не успя да намери очартанията на истанбулската врата.

В 65-ата минута Марселиньо ознаменува доброто си представяне в срещата с гол за 1:2, разписвайки се след удар с глава.
Попадението даде страхотен импулс в играта на “Орлите”, които не спряха да атакуват до последния съдийски сигнал.
Пропуски за шампионите пред съперниковата врата записаха Мисиджан, Пластун и Марселиньо, но резултатът така и не беше променен.

Кой ще е вторият отбор, който ще се класира на 1/16-финалите ще стане ясно на 7 декември.
Лидер е Спортинг Брага с 10 точки, Лудогорец е втори с 8 точки, Истанбул ББ са с 5, а Хофенхайм е с 4 точки и аут от следващата фаза на турнира. Португалците със сигурност продължават напред в турнира.

Неприятното за “Орлите” е, че в последната среща гостуват в Германия, където Хофе ще търси реванш пред феновете си.

Равенство срещу германците ще прати напред Лудогорец, независимо как ще завършат Брага и Истанбул ББ.