Лудогорец изпусна Брага в Разград

Лудогорец-Брага

Лудогорец пропусна шанса да се класира предварително за фазата на елиминациите във втория по сила континентален клубен турнир по футбол Лига Европа. В мач от 4-тия кръг на груповата фаза българският шампион направи равенство 1:1 в Разград срещу португалския Спортинг Брага.

Срещата започна силно за домакините и още в 4-ата минута Марселиньо пусна отличен пас към Мисиджан, който излезе сам срещу вратаря, но стражът на гостите успя да отрази удара му.

Няколко минути след това “Орлите” организираха добра контраатака при която Вандерсон опита да изведе Лукоки, но пасът му закъсня и стражът изпревари играча на “орлите”.

Вандерсон от своя страна отправи силен удар от дистанция, който премина покрай вратата. В следващия четвърт час домакините имаха превъзходство, но голови положения нямаше.

В 24-ата минута гол на Джоди Лукоки беше отменен заради засада. Сигналът на рефера Безбородов дойде доста преди изстреля на крилото на разградчани.
В 31-ата минута Вандерсон опита удар от границата на наказателното поле, който обаче бе блокиран. Пет минути след това Мисиджан бе намерен в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.
В 39-ата минута Натанаел отправи удар от фаул, но топката премина над вратата. Секунди след това Матеуш спаси страхотен удар на Мисиджан.
В 41-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Брага се стигна до удар на Моци от много малък ъгъл, но топката излезе в аут.

Подновяването на играта започна с много опасно положение за Брага. Козмин Моци без малко не направи дузпа, след като спъна Шадаш точно на границата на наказателното поле. Това позволи на Данило да отправи удар директно от фаул. Силният му удар препарира Хорхе Броун и само късметът спаси Лудогорец от инкасирането на гол. Активизацията на Спортинг продължи и още в следващата атака, Хорхе Броун трябваше да спасява решително.

В 68-ата минута “Орлите” най-сетне се добраха до така жадувания гол. При изпълнение на корнер, отбраната на Брага остави най-ниския на терена – Вандерсон, да отправи удар с глава. Матеус беше на мястото си и отрази, но миг по-късно се оказа безпомощен, тъй като капитанът на “Орлите” – Марселиньо направи голова добавка!

След гола българският шампион се прибра прекалено в собствената си половина и прикани гостите да атакуват. Португалските футболисти започнаха да сипят едно след друго центрирания пред Хорхе Броун.

Вратарят на Лудогорец се справяше, но съотборниците му не успяваха да задържат топката и я даваха прекалено лесно на гостите.

Седем минути преди края на редовното време защитата сгреши за първи път и Брага изравни. Франсерджо беше забравен в наказателното поле и засече центриране на Джеферсон от левия фланг – 1:1.

До края на срещата Спортинг се хвърли към спечелването на този двубой. Лудогорци обаче удържаха късния им финален щурм, достигайки до позитивното за тях 1:1.

Така два кръга преди края, Лудогорец има всички шансове, за да се класира на едно от първите две места в групата. Техни основни съперници за това ще бъдат Брага (7 точки) и германският Хофенхайм (4 точки), който тази вечер завърши наравно при визитата си на Истанбул Башакшехир (2 точки).

Следващият двубой на лудогорци е точно срещу последния в група “С”.