Лудогорец с лекота победи Левски с 2:0

лудогорец-левски

Шампионът на България Лудогорец спечели напълно заслужено дербито от 14-ия кръг на Първа лига срещу Левски. На “Лудогорец Арена” хегемонът през последните шест сезона по родните терени надделя с 2:0.

Срещата предложи на феновете всичко, което те можеха да искат от един футболен сблъсък – голове, оспорвани моменти, официални предупреждения, емоции и дори първото изгонване на Димитър Димитров – Херо, откакто е треньор на “Орлите”.

Лудогорец започна по-активно мача и в първите 10 минути Левски почти не напусна своето поле.

В 11-ата минута Върджил Мисиджан откри резултата за шампионите, след като получи извеждащо подаване от Марселиньо и с точен изстрел изпрати топката в долния ляв ъгъл на Божидар Митрев.

Девет минути по-късно Левски пропусна да изравни след като Габриел Обертан напредна по десния фланг и подаде към Серджиу Буш, който остана непокрит на метър от вратата. Румънският нападател обаче отправи неточен удар към вратата, пазена от Ренан дос Сантос.

В 31-ата минута “Орлите” реализираха втори гол чрез Игор Пластун, но попадението не бе признато заради положение на засада. Главният рефер Волен Чинков първоначално посочи центъра, но страничният рефер правилно сигнализира, че защитникът на домакините е в засада. Ситуацията вбеси Димитър Димитров, който реагира много бурно срещу съдиите и беше изгонен на трибуните, откъдето догледа двубоя.

В 59-ата минута Джоди Лукоки проби отдясно, след което асистира на Вандерсон, който от чиста позиция оформи крайното 2:0.

До края на мача “Левски” не успя да създаде нито една стропроцентова ситуация, с която да се върне в мача. “Лудогорец” дори можеше да спечели по-убедително, но Вандерсон пропусна отличен шанс в 87-ата минута.

След успеха Лудогорец продължава да бъде лидер в класирането с актив от 36 точки, на 5 от втория ЦСКА-София и на 11 от третия Левски.