Лудогорец победи Етър с 4:0 с хеттрик на Клаудио Кешеру

Клаудио Кешеру Лудогорец

Лудогорец дръпна на върха в класирането в Първа лига, след като победи с 4:0 Етър в последния мач от 13-ия кръг на шампионата.

Клаудиу Кешеру вкара хеттрик за успеха на “Лудогорец арена”, а едно попадение добави резервата Върджил Мисиджан. Холандецът, който се завърна в отбора след края на сагата с новия му договор, отбеляза страхотен гол само минута след влизането си в игра.

Това е шеста поредна и общо десета победа на Лудогорец в Първа лига. Шампионите събраха 33 точки и се откъснаха с пет пред втория ЦСКА, с осем пред третия “Левски” и с 12 пред четвъртия “Ботев” (Пловдив). “Орлите” вече имат и най-добрата голова разлика в дивизията – 31:6 срещу 32:10 на ЦСКА.

Етър допусна първата си загуба като гост от началото на сезона. Тимът от Велико Търново заема 12-ата позиция с 12 точки – с две повече от предпоследния “Дунав” и с десет повече от аутсайдера “Витоша” (Бистрица).