Лудогорец излезе начело в Първа лига след победа над Берое с 2:0

Лудогорец Разград оглави класирането в Първа лига след победа с 2:0 над “Берое” в последния мач от 11-ия кръг.

“Орлите” победиха на “Лудогорец Арена” и след вчерашното равенство на Цска-СОФИЯ с “Етър”, излязоха на първо място с 27 точки, с една повече от “оранжево-червените”.

В 23-ата минута гостите от Стара Загора сами се вкараха в проблеми, в опита си да изнасят топката с подавания. Павел Виданов пое лошо към собственото си поле, Марселиньо го натисна на ръба на нарушението и отне, след което с мощен шут от около 5 метра прониза Перниш – 1:0.

Бразилецът отбеляза своя 57-и гол в българския елит, с което стана най-резултатния чужденец в историята на българския футбол.

До края на полувремето липсваха интересните моменти, но още в 47-ата минута Лудогорец прати топката за втори път във вратата на гостите.
Попадението обаче бе правилно отменено, след като Джоди Лукоки овладя топката с ръка.

В 86-ата минута натискът на домакините даде резултат за втори път и Лукоки реализира от малък ъгъл. Холандецът получи чудесен извеждащ пас от Натаниел, изпревари персоналния си пазач Камен Хаджиев и оформи необезпокоявано крайния резултат.