Лудогорец – Хофенхайм: 2:1 и поредна луда европейска вечер в Разград!

лудогорец-хофенхайм

Шампионът на България Лудогорец записа страхотен успех, побеждавайки Хофенхайм. “Орлите” победиха сензацията в германското първенство с 2:1 във втората си среща от груповата фаза на Лига Европа.

Срещата бе историческа, тъй като за пръв път Лудогорец домакинства в групова фаза на евротурнирите на своя стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

Двубоят започна повече от кошмарно за домакините, като само 96 секунди бяха нужни на гостите, за да открият резултата. Козмин Моци сгреши елементарно в изнасянето на топката, без дори да бъде пресиран. Той подаде много слабо топката към Натанаел, Крамарич я открадна, нахлу в наказателното поле и намери Кадержабек, който с плътен изстрел реализира – 0:1.

Германците бяха далеч по-дейният и организиран отбор в първите 20 минути, макар че бяха излязли до голяма степен с резервния си отбор.
Те можеха да стигнат до второ попадение в 15-ата минута. Марко Ут се озова сам срещу Хорхе Броун, пусна успореден пас към Крамарич, но в последния момент Пластун направи шпагат и изби топката от крака на нападателя!

Лудогорец се опита да овладее постепенно средата на терена, където гостите бяха наситили пространството с доста футболисти. Поради това “Орлите” трудно достигаха до опасности пред вратата на Бауман.

Стигна се само до няколко далечни удари на Натанаел, при един от които вратарят на Хофенхайм изби с пръстите на ръката си. Анисе също имаше възможност да вкара, но от удобна позиция пред вратарското поле стреля крайно неточно.

Второто полувреме на срещата започна ударно за българския шампион.
Още при първата атака Сисиньо проби отдясно, а балонното му центриране беше избито от защитник на гостите. Топката обаче попадна в Светослав Дяков, който с прекрасен удар от воле не остави шанс на Бауман – 1:1.

В 67-ата минута Хофенхайм пропиля отличен шанс за повеждане в резултата. Натанаел проспа центриране и позволи на Лукас Руп да се промъкне зад гърба му, стреляйки от въздуха. Хорхе Броун обаче отчая германеца с атрактивно спасяване, изваждайки топката точно под гредата.

В 72′ Лудогорец организира бърза контраатака, Марселиньо изведе в центъра Кампаняро, а той от своя страна пусна за Лукоки отляво в наказателното поле. С финт той успя да се освободи и прати топката с прекрасен параболичен удар в десния горен ъгъл – 2:1 за “Орлите”.

До края на срещата домакините можеха да стигнат и до трето попадение чрез бързи контраатаки, но удари на резервите Кладиу Кешеру и Яцек Горалски не попаднаха в целта.

В другия двубой от групата “Брага” победи драматично “Истанбул Башакшехир” с 2:1 в Португалия с гол в последната минута. Така след два мача “Лудогорец” заема второто място с четири точки, а “Брага” води в групата с шест. “Истанбул” има една, а “Хофенхайм” е без точков актив.

В следващия кръг на 19 октомври “Лудогорец” гостува на “Брага”, докато “Хофенхайм” приема “Истанбул Башакшехир”.