Лудогорец прегази Славия с 4:0

славия-лудогорец

Българският шампион Лудогорец постигна убедителна победа с 4:0 като гост над Славия.

Този резултат бе най-малкото, с което “белите” се отърваха.

Лудогорец поведе още при втората си атака в мача. След пробив отляво, топката стигна до Марселиньо, който подаде в наказателтото поле към Клаудиу Кешеру и последният простреля вратаря на “белите”.

В 19-ата минута сблъсък в наказателното поле, отново с главен герой Керешу, донесе правото на “орлите” да изпълнят 11-метров наказателен удар. Голмайсторът в двубоя застана зад топката и стреля директно в центъра на вратата на младия страж на Славия и удвои преднината за своя тим.

Малко след това се стигна и до първия точен удар в очертанията на вратата на Лудогорец. Ивайло Димитров стреля по диагонала, а вратарят Броун изпусна топката между краката си, но успя да я спре преди тя да премине голлинията.

Второто полувреме започна както и първото – с гол на сметката на Лудогорец. В 49-ата минута Мисиджан разстреля Стергиакис с мощен удар от границата на наказателното поле.
Малко по-късно Лукоки пропусна сам срещу вратаря.

В 75-ата минута Жуниор Кишада направи загубата на “белите” катастрофална. За бразилеца не бе особен проблем да се разпише за 4:0, след като получи подарък от Мартинов, който направи неуспешен опит да върне на своя вратар. Кишада пресече подаването, преодоля вратаря Стергиакис, и бутна топката в опразнената врата.

Със спечелените 3 точки “Орлите” вече имат актив от 18 пункта, само на една зад лидера ЦСКА-София. Славия заема предпоследната позиция в таблицата с 5 точки.