Лудогорец помете Дунав с 5:0

дунав-лудогорец

Шампионът Лудогорец Разград нанесе тежка загуба на Дунав насред неговия стадион в Русе, печелейки с категоричното 5:0 при дебюта на Димитър Димитров-Херо с “орлите” в Първа лига.

Първото попадение отбеляза Вирджил Мисиджан в 23-ата минута. В 37-ата Марселиньо удвои, а четири минути преди края на първата част Попадийн си отбеляза автогол. В 73-ата минута Жуниор Кишада покачи на 0:4. Шест минути преди изтичането на редовното време на срещата Лукоки вкара нов гол – 0:5.

Лудогорец изигра доста силен двубой и 5:0 бе най-малкото, с което домакините се отърваха. Най-силно впечетление направиха агресивният и директен подход, и острите набези по фланговете на възпитаниците на Херо.

Лудогорец вече е с 13 точки и е втори на една зад водача “Черно море”, но има и мач по-малко. Със същия актив е и ЦСКА-София.