Лудогорец стартира зимната подготовка с категорична победа

лудогорец-фортуна

Лудогорец Разград победи с 3:1 намиращия се на 15-о място във втора германска дивизия Фортуна Дюселдорф в първата си контролна среща по време на зимната подготовка.

Мачът започна с лек превес за Лудогорец, като още в 1-ата минута Марселиньо стреля, но топката профуча извън рамките на вратата. В 5-ата минута отново бразилецът опита удар, но не успя да открие резултата.

“Орлите” откриха резултата в 35-ата минута. След добра комбинация Клаудио Кешеру с глава от близка дистанция даде аванс в полза на Лудогорец.

На почивката Георги Дерменджиев направи 11 смени. Аргилашки замени Милан Борян, Витиня влезе на мястото на Минев, Керчев замени Козмин Моци, а Натанаел смени Ангуло. Дяков влезе на мястото на Лукас Саша, Анисе на румънеца Препелица, Василев на Лукоки, а Вандерсон замени Марселиньо. Александров замени Кафу, а Кишада – Кешеру.

След почивката играта беше равностойна, но в 65-ата минута Лудогорец вкара втори си гол чрез Вандерсон. Седем минути след това Абел Анисе реализира третото попадение в полза на шампиона на България.

В последните секунди на срещата тогоанецът Ихлас Бебоу вкара почетния гол в полза на Фортуна Дюселдорф.

Срещата бе излъчена на живо по новооткритата платформа Ludogorets.tv .