Лудогорец Разград смаза с 3:0 Динамо Загреб

ludogorets  Шампионът на България Лудогорец Разград разгроми Динамо Загреб с 3:0 във втората среща от груповата фаза на Лига Европа.

“Орлите” започнаха мача със самочувствие и още в 12-та минута откриха резултата. Ешпиньо преодоля защитник и центрира към Марселиньо, който свали с глава към далечната греда, там нисичкият Кишада  с глава вкара топката в мрежата на гостите.

В 21-та минута Брозович стреля опасно към вратата на Лудогорец, но вратарят Владислав Стоянов спаси. Това беше и единствената опасност, която успяха да създадат футболистите на Динамо през първото полувреме.

Футболистите на Стойчо Стоев продължаваха да тормозят защитата на гостите.
В 34-та минута вратарят на Динамо Загреб Зеленика сгреши при изнасянето на топката, Върджил Мисиджан пресече паса и стреля. Топката се отби в левия страничен стълб и влетя във вратата за 2:0.

В последните секунди на първото полувреме Владислав Стоянов отрази много силен удар на Судани от точката за изпълнение на дузпа.

В началото на второто полувреме футболистите на Лудогорец леко намалиха темпото на игра, което позволи на гостите да отправят силен удар към вратата на Стоянов, но националният вратар с перфектна намеса спаси мрежата си.

В 61-та минута комична грешка в защитата на Динамо доведе до трети гол. Судани изчисти, но в гърба на Шимунович. Капитанът Светослав Дяков бе застанал на правилното място и с техничен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Динамо.

До края на срещата футболистите на Динамо опитаха да упражнят натиск и да отбележат почетно попадение, но умелата работа на вратаря и защитата на Лудогорец не позволи да се стигне до гол.

След тази победа Лудогорец Разград продължава да бъде лидер в групата с пълен актив от 6 точки.
В другия мач ПСВ Айндховен победи като гост украинския Черноморец (Одеса) с 1:0. Двата тима имат по три точки, Динамо Загреб остава с нула точки.

Следващите мачове са на 24 октомври, Лудогорец гостува на Черноморец (Одеса), а Динамо Загреб посреща ПСВ Айндховен.