Лудогорец загуби драматично от Базел с 2:4

лудогорец-базел  Лудогорец Разград загуби с 2:4 от Базел в първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” пред около 16000 зрители.

Лудогорец започна срещата малко плахо и  още в 12-ата минута Базел поведе в резултата. Дълго извеждащо подаване на Фабиан Фрай към Мохамед Салах отляво и той разстреля Владислав Стоянов, пращайки топката в левия му ъгъл.

Радостта на гостите от Швейцария бе кратка. В 23-та минута Роман Безяк изведе отлично Марселиньо сам срещу вратаря и бразилецът с техничен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата за 1:1.

След изравняването на резултата „Орлите” се съвзеха и заиграха като равен с равен. В 37-ата минута Иван Стоянов нахлу в наказателното поле, преодоля на скорост пазача си и стреля силно с левия крак, но за късмет на гостите топката попадна право в тялото на Ян Зомер. В даденото от съдията Волфганг Щарк допълнително време на първата част Даниел Абало направи фрапантен пропуск. Иван Стоянов центрира към съотборника си, който въпреки че бе оставен непокрит в близост до вратата не успя да вкара, а стреля над вратата.

В началото на второто полувреме футболистите на Лудогорец се разиграха и в 50-ата минута Иван Стоянов “взриви” трибуните, отбелязвайки за 2:1 .  Жуниор Кайсара центрира в наказателното поле на гостите, Марселиньо се размина с топката, но тя попадна право в Стоянов, който със силен удар от близко разстояние разстреля Ян Зомер, пращайки топката в долния му десния ъгъл.

И тук вече опитът на Базел в такива турнири си каза думата. В 59-ата минута Мохамед Салах изкочи сам срещу Владислав Стоянов и вкара за 2:2. Египтянинът бе изведен отлично с пас над отбраната на Лудогорец, като Козмин Моци покри засадата, Салах се озова сам срещу българския вратар и с удар покрай него по земята реализира. В 64-ата швейцарците отново ликуваха. Този път точен бе Джовани Сио. След неразбирателство в отбраната на Лудогорец, тъмнокожият играч на гостите получи топката, напредна и с точен удар реализира в десния ъгъл – 2:3.

В 70-ата минута Марселиньо се озова непокрит на 3-4 метра от голлинията и засече с глава центрираната от Иван Стоянов топка, но я изпрати в аут, пропускайки да изравни. Секунди по-късно и Александър Барт за малко можеше да отбележи.

В 83-та минута при контраатака на Базел Йордан Минев се подхлъзна и остави Салах сам срещу Владислав Стоянов, но догонилият го Жуниор Кайсара безкомпромисно го повали в наказателното поле, за което беше изгонен с червен картон. Шаар беше безкомпромисен от бялата точка за 2:4.

Срещата завърши при този резултат, а българският шампион показа, че може да играе и с големи отбори, но му трябва повече опит и доза късмет.

Реваншът е следващия вторник на стадион “Санкт Якоб Парк” в Швейцaрия, а шансовете на Лудогорец да влезе в групите на Шампионската лига изглеждат минимални, но  все още съществуват. При отпадане от Базел Лудогорец продължава в групите на Лига Европа.