Лудогорец Разград спечели и Суперкупата на България

Лудогорец Разград    Шампионите Лудогорец Разград спечелиха Суперкупата на България и постигнаха исторически требъл при дебюта си в “А” група.

Момчетата на Ивайло Петев станаха едва третият тим след Левски и ЦСКА, който  постигна требъл, спечелвайки всички възможни отличия в страната.

Мачът срещу Локомотив Пловдив се игра на стадион Лазур в град Бургас.

Срещата започна с натиск на Лудогорец  и в 10-ата минута Марселиньо получи топката на границата на наказателното поле, след което с техничен пас с пета намери Кайсара, който вкара за 1:0 и даде аванс на “Орлите”. Това бе негово дебютно попадение за разградчани.

Само 2 минути по-късно Даксон реализира гол след прецизно изпълнение на пряк свободен удар и изравни резултата.

Последваха няколко пропуска на разградчани, но в 43-та минута капитанът Емил Гъргоров отново изведе Лудогорец напред с хубав диагонален удар.

Второто полувреме на срещата играта малко се понакъса и беше наситена с пропуски.

В края на мача след грешка в защитата на Локомотив Марселиньо  получи топката в чиста позиция на границата на наказателното поле и  с техничен удар прехвърли Господинов за крайното 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, Костадинов, Генчев, Марселиньо, Стоянов (71 – Гела), Иванов (81 – Александров), Гъргоров – к