Лудогорец Разград загря със 7:0 срещу Миньор Перник

Лудогорец Разград    Отборът на Лудогорец Разград победи Миньор Перник със 7:0 в мач от 24-ия кръг на “А” група.

На стадиона в Перник домакините излязоха с отбор съставен предимно от юноши. Собственикът на Миньор Никифор Вангелов се оправда, че това е протест на клуба срещу решения на БФС. Това всъщност е подигравка с футбола и с феновете.

Съвсем логично срещата започна с натиск на “Орлите” и в 10-та минута Мирослав Иванов отбеляза първото попадение във вратата на домакините от Перник.

Между 31-ата и 38-ата минута Иван Стоянов наниза още три гола във вратата на Миньор.

След почивката футболистите на Ивайло Петев намалиха темпото, но това не им попречи да вкарат още три гола.

В 59-ата минута Младен Кашчелан вкара за 5:0, 64-ата Димо Бакалов бе точен за 6:0, в 76-ата Марселиньо нацели напречната греда на домакините с бомбен удар, а 84-ата Георги Костадинов оформи крайното 7:0 след асистенция на Шоко.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев остана доволен от постигнатата изразителна победа със 7:0 в Перник срещу Миньор.

“Решихме мача в първите 30 минути. Второто полувреме пазихме силите си. Взехме три точки и продължаваме напред. Целта ни бе да спечелим мача и максимално да пестим сили за предстоящата среща с Литекс в неделя. Очаквам едно истинско дерби, в което да играем по-добре и да спечелим”, сподели Петев след странния мач в Перник.

“Не мога да коментирам Миньор с какви хора са играли. Мога да говоря за нашата игра. Видя се, че сме доста по-класен отбор”, каза още треньорът на Лудогорец.

МИНЬОР: 31.Светлин Славчев, 2.Йордан Станимиров, 6.Браян Иванов, 8.Йордан Йорданов, 9.Николай Симеонов (70 – Мартин Найденов), 10.Томислав Павлов, 13.Ивайло Стоянов (79 – Кристиян Евгениев), 15.Александър Стоилов, 19.Калоян Евгениев, 23.Венцислав Василев, 77.Александър Александров (64 – Матеев)