Лудогорец Разград победи Калиакра Каварна с 2:0

лудогорец-калиакра     В завършилия преди малко мач от 14-ия кръг на “А” група Лудогорец Разград победи с 2:0 отбора на Калиакра. Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена”.

Домакините започнаха мача не в познатия на всички стил и играта им не вървеше. През първото полувреме гостите от Каварна играха силно и не позволиха на Лудогорец да отбележи гол. Дори в 14-та минута Иван Цачев от Калиакра имаше шанс да запише попадение във вратата на Лудогорец, но топката профуча на сантиметри от вратата на Голубович.В 26-ата минута Емил Гъргоров се освободи от пазещите го защитници и с много силен изстрел  разтресе гредата на Калиакра.

Първият гол за Лудогорец падна едва в 69-та минута на мача след отлична атака, завършена блестящо от Мишо Александров.

В 78-ата минута защитникът на Калиакра Антон Димитров получи заслужен червен картон и сложи край на интригата в мача.

В добавеното 5-минутно продължение Кабаселе  засече центриране в наказателното поле на гостите и не остави никакви шансове на Цветан Димитров, който изигра отличен мач и спаси Калиакра от разгромен резултат.

Лудогорец: 1.Голубович, 25.Минев, 33.Гулдан, 5.Барт, 4.Травнер (Шоко 46′), 18.Дяков, 22.Иванов, 84.Марселиньо (Колев 92′), 73.Стоянов (Кабаселе), 7.Александров, 23.Гъргоров
Старши-треньор: Ивайло Петев

Калиакра: 1.Цв.Димитров, 15.Петров (Бонев 85′), 5.А.Димитров, 4.Д.Димитров, 10.Яшар, 11.Цв.Филипов (Заков 52′), 8.Раденцов, 16.Цачев, 6.Ковачев, 22.Садула, 13.Петков (Короджиев 72′)
Старши-треньор: Радостин Трифонов

Жълти картони: Цв. Димитров, А. Димитров, Петков, Короджиев (Калиакра) Марселиньо, Кабаселе (Лудогорец)
Червен картон: Антон Димитров (Калиакра)
Съдия: Ангел Баялцалиев, София
Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград