Лудогорец прегази Жалгирис и продължава напред

лудогорец-жалгирис

Лудогорец направи важна крачка към новия си европоход, след категоричен успех срещу литовския шампион Жалгирис. “Орлите” спечелиха реванша  от втория квалификационен кръг в Шампионската лига с 4:1.

С победата шесткратните шампиони на България с общ резултат от 5:3 си осигуриха участие в третия квалификационен кръг на най-елитната футболна надпревара, където  техен съперник ще бъде Апоел Беер Шеева от Израел.

Лудогорец започна мощно от самото начало и натисна съперника си в собствената му половина.

Прекомерното желание на лудогорци за отбелязване на бърз гол обаче им изигра лоша шега. При една бърза контраатака на гостите Серж Нюаджи отново наказа “Орлите”, откривайки резултата в мача – 0:1.

Голът определено посъбуди разградчани, но те срещнаха добре организиран и много агресивен съперник. Моци на два пъти и Саша веднъж имаха добри шансове да изравнят.
Това обаче стори Натанаел четири минути преди почивката. Бразилецът получи пас от Кешеру и с по-слабия си десен как реализира.

Втората част започна по коренно различен начин за Лудогорец. Шампионите заиграха с по-голямо настроение и превключиха на обичайната си скорост. Силното начало на “Орлите” стъписа гостите, които така и не успяха да отговорят по някакъв начин.

В рамките на две минути между 53-ата и 55-ата, разградчани решиха всичко с два бързи гола. Първо Вандерсон изненада вратаря на литовците Виткаускас, след като се опита да центрира, но топката влетя в мрежата му – 2:1.

Още в следващата атака Натанаел намери непокрития Кешеру и той покачи на 3:1 с хубав удар от въздуха.

15 минути преди края успехът стана още по-изразителен, след като Клаудио Кешеру се разписа за втори път. Той засече топката на празна врата след хубав пас на Саша – 4;1.

До края футболистите на Лудогорец изцяло контролираха играта, не дадоха никакъв шанс на гостите си и заслужено си взеха победата, с която са в третия предварителен кръг на Шампионската лига.