Лудогорец за пореден път натупа ЦСКА-София

Лудогорец - ЦСКА-София

Шампионът Лудогорец Разград без усилия за пореден път победи ЦСКА-София с 2:0 в мач от 26-ия последен кръг от редовния сезон.

Феновете на преименувания отбор създадоха невероятна атмосфера за футбол, но дори и това не помогна на червените при загубата им от Лудогорец с 0:2 на стадион “Българска армия”.

Попаденията за “Орлите” паднаха още през първата част и те бяха отбелязани от Козмин Моци и Джонатан Кафу.

Козмин Моци вкара с глава в 28-ата минута, възползвайки се от подаване на Вандерсон от фаул. Червените претендираха за засада, но от видеоповторенията и стоп кадрите на телевизията, се видя, че такава няма.

В 41-ата минута Лудогорец нанесе втори удар. Минев се пребори самоотвержено за топката, която попадна в Марселиньо. Той изведе отлично Вандерсон, откъснал се през центъра сам срещу Китанов, последва подаване към Кафу и последният вкара в празната врата за 2:0.
В тази ситуация домакините поискаха да бъде отсъдена засада на Вандерсон, но съдията Стефан Апостолов беше категоричен – засада няма, голът е редовен.

През второто полувреме момчетата на Георги Дерменджиев продължиха да играят стабилно и удържаха преднината си, за да направят поредна крачка към на практика сигурната шампионска титла.

Наказателната акция на Лудогорец срещу „червените” от София продължава вече 14 поредни мача. Откакто “Орлите” са в елита, противникът все още няма успех – балансът е вече 10 победи и 4 равенства при голова разлика 22:4.