Лудогорец загуби с 1:2 от ФК Копенхаген в Лига Европа

Клаудио Кешерю

Лудогорец изигра изключително слаб първи мач срещу Копенхаген в 1/16-финалите от турнира “Лига Европа” и логично, предвид показаното на терена, отстъпи с 1:2 на датския шампион на националния стадион “Васил Левски”.

Началото на мача бе шокиращо за Лудогорец.
Копенхаген откри резултата още при първата си атака. Не бяха изтекли и 2 минути от началото на срещата, когато гостите изпълниха корнер, датчанин продължи с глава топката назад, като тя изненада Абел Анисе, който се оказа на пътя й и с тяло я вкара в собствената си врата.

След полученото попадение Лудогорец наложи териториално предимство, но футболистите на Георги Дерменджиев играха доста припряно, което се отрази при точността на пасовете им. Въпреки че бяха много по-активни от съперника си, играчите на Георги Дерменджиев трудно стигаха до чисти положения. Датчаните бяха много добре подредени в своята половина и не даваха никакви пространства за бързите и техничи играчи на Лудогорец.

Едва след половин час игра Лудогорец натисна по-сериозни и успя да създаде някакви опасности пред противниковата врата. Мисиджан стреля от дистанция, но вратарят на Копенхаген Робин Олсен плонжира и изби топката в корнер.
Малко преди края на полувреме Марселиньо също шутира мощно отдалеч, топката обаче профуча покрай вратата на Олсен.

Втората част също започна лошо за “Лудогорец”. Малко след подновяването на играта след добра атака отдясно топката стигна до Юсеф Туту, който нямаше късмет и уцели десния страничен стълб на вратата на Стоянов.
Датчаните удвоиха преднината си в 53-ата минута, когато Туту получи пас по земя и с шут от около 15 метра вкара второ попадение за своя тим.

Второто попадение попари надеждите на “Лудогорец” и темпото на игра значително спадна, а епизодичните атаки на “орлите” не представляваха никаква опасност за тима на “Копенхаген”.

Девет минути преди края на срещата, отборът на “Лудогорец” демонстрира признаци на живот и най-сетне преодоля датския бетон.
Марселиньо засече по доста необичаен начин едно центриране на съотборник. Ударът му затрудни Олсен, който докосна топката, но тя се отклони в горната греда. За радост на точното място беше влезлият като резерва Клаудиу Кешеру, който от непосредствена близост съумя да върне разградчани в мача.

До края на двубоя “Лудогорец” се хвърли в атака, но вместо това можеше да получи и трети гол. Владислав Стоянов обаче се намеси добре и отрази опасен шут на противников нападател.
В даденото от рефера продължение пък Грегус получи втори жълт картон, заради което ще пропусне реванша в Дания.

След слабия мач пред футболистите на Георги Дерменджиев предстои тежката задача за победа с поне 2 гола на реванша в Копенхаген.