Лудогорец с лекота се справи с ЦСКА-София с 2:1

лудогорец - цска-софия
Източник: Lap.bg

Шампионът Лудогорец победи като домакин ЦСКА-София с 2:1 в последния мач от 13-ия кръг на футболното първенство. Двубоят се игра на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

Лудогорец надигра тотално своя съперник, а гостите от София играха доста грубо, извършвайки постоянни нарушения, за да накъсат играта на “Орлите”.

Лудогорец игра много добре през целия двубой, въпреки умората от мача с Арсенал, докато “червените” така и не създадоха чисто голово положение.

Клаудиу Кешеру опита да открие резултата от пряк свободен удар в 12-ата минута, но в топката премина покрай вратата на Китанов.

Три минути след това съдията Никола Попов показа жълт картон на Рафа Перес за много грубо влизане в краката на Светослав Дяков.

В 28-ата минута играчите на ЦСКА сбъркаха още в средата на терена. Вандерсон получи извън наказателното поле и разстреля вратаря Георги Китанов. Нито един от “червените” не направи опит да попречи на бразилеца, а и намесата на стража не бе най-добрата.

В 34-ата минута Кешеру спокойно можеше да удвои резултата, но след като засече подаване на Вандерсон отляво, стреля в десния страничен стълб.
Едва в последната минута след центриране от корнер ЦСКА създаде объркване в защитата на Лудогорец, но никой не отправи удар към вратата на Владислав Стоянов.

В 61-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. След центриране от корнер Козмин Моци засече на първа греда и прати топката във вратата. При попадението вратарят Георги Китанов не се намеси добре.

В 71-ата минута ЦСКА остана в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Рафа Перес. Той фаулира Клаудиу Кешеру в средата на терена и бе изгонен от съдията Никола Попов.

В добавеното време на двубоя Густаво Кулма намали резултата за 1:2, но оставаше твърде малко време за нещо повече в двубоя.

След 13-ия кръг Лудогорец и Левски делят първото място в класирането с равни точки, но “Орлите” са с мач по-малко. ЦСКА-София е на 5-о място, като спечели само един от последните си 5 двубоя.