Лудогорец победи Дунав в зрелищен мач с осем гола

Клаудио Кешеру се развихри с хеттрик за успеха на “орлите” с 5:3 преди домакинството на Арсенал

Шампионът Лудогорец надви като гост Дунав с 5:3 след тежка битка в среща от 12-ия кръг на Първа лига на „Лудогорец Арена”, където тимът от Русе играе домакинствата си.

Съвсем очаквано още от началото на двубоя Лудогорец взе инициативата и се настани в половината на противника от Русе.
В 14-ата минута обаче изненадващо символичните домакини поведоха в резултата. Антон Огнянов центрира отляво и Мирослав Будинов с глава се разписа за 1:0 след неубедителна намеса на вратаря Милан Борян.
Радостта на Дунав трая само няколко секунди, тъй като веднага след подновяването на играта Светослав Дяков открадна топка до аут линията и я върна към Клаудиу Кешеру, който от близко разстояние я прати в близкия ъгъл за 1:1.

След няколко опасни атаки “Орлите” стигнаха до обрат в резултата, като второто попадение бе дело отново на Кешерю в 30-ата минута.

Три минути по-късно обаче Васил Шопов от Дунав се възползва от много груба грешка на Минев, отне топката и я вкара във вратата на “гостите” за 2:2.

В продължението на първата част се получи разбъркване в наказателното поле на “Дунав” и Вандерсон стреля за 3:2.

През второто полувреме двата отбора продължиха с високото темпо на игра, като Лудогорец атакуваше по-често. В 52-ата минута Кешеру нахлу по лявото крило и подаде към непокрития Абел Анисе, който от 5-6 метра не успя да нацели вратата.

В 66-ата минута след центриране от пряк свободен удар топката бе продължена от Будинов до Петър Патев, който със силен диагонален удар изравни за 3:3.

Лудогорец се втурна в атака и в 69-ата минута вкара гол, но той бе отменен заради нарушение на Паломино срещу вратаря Луков.
В 74-ата минута вратарят на домакините Мартин Луков не успя да улови топката при ниско центриране и Клаудиу Кешеру се пребори с Милчев, за да оформи своя хеттрик – 3:4.

В 86-ата минута Дунав остана с човек по-малко, след като влезлият като резерва Давронов си изпроси два жълти картона само в рамките на шест минути и бе изгонен от игра.

В добавеното време при бърза атака Джонатан Кафу излезе в добра позиция и със силен удар прати топката във вратата, с което оформи крайното 3:5.

След победата Лудогорец излезе начело в класирането с 28 точки, следван от Левски с 27 и ЦСКА-София с 21. Дунав остава на пето място с 19 точки.