Лудогорец загуби тежко в Лондон с 0:6 от Арсенал

арсенал-лудогорец

Българският отбор игра достойно срещу английския Арсенал

Лудогорец допусна най-тежката си загуба в Европа – 0:6 срещу “Арсенал” в мач от група А на Шампионската лига.
Шампионът на България се държа храбро през първото полувреме пред 60 000 зрители (3000 от които – българи) на “Емиратс”, но Арсенал имаше смазващо превъзходство и можеше да спечели и още по-убедително.

Срещата започна с положения и пред двете врати. Още във втората минута Кафу навлезе в наказателното поле на домакините, но се засуети и бе блокиран от защитата на домакините.

Последва шанс за “артилеристите”, но Владо Стоянов спаси силен удар на Месут Йозил. В 9-ата минута Арсенал създъде нов шанс. Месут Йозил пусна пас към Тио Уолкът, който се озова на чиста позиция, но пропусна да вкара.

Три минути по-късно домакините вкараха. Алексис Санчес надигра Моци и след това с техничен и прехвърлящ удар вкара за 1:0.
След попадението Лудогорец изнесе играта в по-предни позиции. В 17-ата минута Марселиньо стреля от дистанция, а секунди след това изведе Вандерсон, но той от малък ъгъл стреля в тялото на Оспина. Пет минути по-късно Марселиньо изведе перфектно Джонатан Кафу, но отново Оспина бе на мястото си и спаси.

В края на първата част “артилеристите” отново се активизираха и в 42-ата минута Тио Уолкът покачи на 2:0 с фалцов удар от около 20 метра.

Втората част започна с много груба грешка в отбраната на Лудогорец, при която Паломино заложи топката на Окслейд-Чембърлейн, който от 7-8 метра покачи на 3:0.
Само 10 минути по-късно ситуацията стана безнадеждна за “орлите”.
Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се откъсне от бранителите в червено. Въпреки това той имаше отличен шанс да подаде към свой съотборник, намиращ се на изключително добра позиция, но не го направи и топката му бе отнета. Последва мълниеносна контраатака на лондончани, при която Месут Йозил бе изведен зад защитата и с лекота преодоля Стоянов за 4:0.

След четвъртото попадение отбраната на Лудогорец се срина напълно и Йозил вкара още два пъти – първо беше оставен абсолютно сам след центриране отляво и в 83-ата минута направи 5:0.
Четири минути по-късно намери отлично топката директно от въздуха след центриране отдясно, а Моци отново беше останал твърде далеч от него. Стоянов закачи топката, но не успя да отбие – 6:0.

Разгромната загуба остави Лудогорец на последно място в група „А” с 1 точка.

Отборът на Арсенал запази лидерството в Група “А” със 7 точки. Толкова има и ПСЖ, който победи Базел с 3:0. Лудогорец и швейцарският шампион остават с по 1 точка, като отборът на Базел е с по-добра голова разлика.