Лудогорец завърши с равенство 2:2 с Цървена звезда

лудогорец-цървена звезда

Отборите на Лудогорец и Цървена Звезда завършиха с равенство 2:2 в първи мач от 3-ия предварителен кръг на Шампионска лига, игран на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

Първото полувреме започна с натиск на Лудогорец, и “Орлите” тотално смачкаха съперника, позволявайки му да осъществи едва две по-сериозни атаки към вратата на Владислав Стоянов.

Шампионите на България създадоха няколко опасности пред противниковата врата, преди да открият резултата в 43-ата минута, когато Джонатан Кафу проби през центъра и преодоля вратаря на гостите.

3 минути след почивката футболистите на Лудогорец бяха попарени от капитана на “Цървена звезда” Александър Катай, който се измъкна от опита за изкуствена засада, излъга двама бранители на „Орлите“ и с точен изстрел изравни резултата.

Попадението успокои гостите, които постепенно овладяха центъра на терена. “Звезда” направи пълен обрат в 67-ата минута след страхотен изстрел от далечно разстояние на Гелор Канга, който изненада излезлия напред Владислав Стоянов за 2:1 в полза на шампиона на Сърбия.

Домакините все пак намериха сили да отговорят на удара и стигнаха до изравнителен гол, дело на резервата Клаудиу Кешеру в 76-ата минута.

В основата на изравнителния гол бе бързото изпълнение на фаул от Козмин Моци, който с пас по тревата намери сънародника си в наказателното поле. Кешеру пое и тръгна към вратата отляво, и въпреки малкия ъгъл намери начин да промуши топката под плонжа на вратаря и защитник, хвърлил се на отчаян шпагат – 2:2.

До края на срещата Лудогорец продължи да натиска, в търсене на победен гол, но резултатът остана непроменен.

Реваншът е след седмица в Белград, където българският шампион ще има още един шанс да докаже, че е по-добрият тим и заслужава да продължи напред в най-комерсиалния турнир.

„Разбира се, че сме готови за пробив. Лудогорец има възможности и футболистите за това. Отиваме в Белград да играем такъв футбол, че да може да се класираме. Естествено, че съм оптимист. Както те ни вакараха тук, така и ние можем да вкараме в Белград. Това е красотата на футбола. Ние направихме много игрови ситуации, които пропуснахме. Има още 90 минути.“ , заяви треньорът Георги Дерменджиев след мача.