Лудогорец се разигра и прегази Цървена звезда с 3:1

лудогорец-цървена звезда

Шампионът на България Лудогорец Разград се събуди от летаргията и прегази лидера в сръбското първенство Цървена звезда с 3:1 в контролна среща, която се игра в Разград.

Въпреки че мачът бе приятелски, футболистите на Георги Дерменджиев изиграха много силен двубой срещу носителя на КЕШ за 1991г. и напомниха за качествата, с които разполагат.

Срещата започна по перфектен начин за “Орлите”, които поведоха в резултата още в 7-ата минута след попадение на Марселиньо. Само пет минути по-късно Кафу удвои, след като се измъкна от защитниците на гостите и с прецизен шут порази вратата на гостите от Белград.

До края на първата част Лудогорец бе по-добрият тим на терена и можеше да направи преднината си още по-голяма, но Вандерсон и Лукоки се направиха невероятни пропуски.

Второто полувреме стартира с изненадващ, но много красив гол за Цървена звезда. В 48-ата минута Мичал Доналд взе топката от Марселиньо в половината на Лудогорец, финтира Дяков и отправи силен удар от около 23 метра. Топката описа парабола и удари напречната греда, след което се озова в мрежата на Владислав Стоянов – 2:1.

В 52-ата Лукоки можеше да възстанови преднината от два гола. Холандецът бе изведен от Марселиньо отдясно по атаката, но от 7-8 метра пак стреля в тялото на Супич.

Пет минути по-късно той успя да прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

9 минути преди края на редовното време вратарят Супич направи грешка, Лудогорец организира бърза контра, Марселиньо много елегантно стъпи върху топката и я чукна зад себе си за Лукас Саша, който вкара първия си гол с екипа на Лудогорец.
В самия край на мача Кишада пропусна да вкара и четвърти гол.