С човек повече Лудогорец не успя да победи Литекс

лудогорец-литекс
Снимка: LAP.bg

Отборите на Лудогорец и Литекс завършиха наравно 1:1 в мач от десетия кръг на „А“ група. Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

Целият мач бе изпълнен с много нервни изблици, не мина и без пререкания между ръководствата на двата отбора.

Лудогорец започна по-активно мача, но играчите на “Литекс” действаха агресивно и спираха “Орлите” пред наказателното поле.

В 23-та минута Данило Асприля овладя на дясното крило, преодоля Натанел и центрира по земя към вратарското поле. Топката стигна до непокрития Арсенио Нунеш на далечната греда и той отбеляза попадението за гостите от Ловеч.

Само три минути по-късно Марселиньо направи чудесен индивидуален пробив през центъра и подаде към Кафу, който се измъкна от засадата и с удар по диагонала изпрати топката във вратата на ловчанлии за 1:1.

В 43-ата минута Клаудио Кишеру бе съборен в наказателното поле на Литекс, но главният съдя Таско Тасков не отсъди дузпа.

Още в първата минута на второто полувреме капитанът на гостите Страхил Попов влезе много опасно в глезена на Андрей Препелица и напълно заслужено беше изгонен с директен червен картон.
Лудогорец моментално упражни натиск, но отбраната на гостите от Ловеч действаше много организирано.

До края на мача шампионите направиха неуспешни опити да стигнат до победно попадение.
Точността изневери на Кешеру, Марселиньо, Препелица, Върджил Мисиджан, Абел Анисе и Цветелин Чунчуков, които не можаха да поразят вратата на противника.

В последната минута на двубоя Милан Борян спаси Лудогорец от загуба след като спаси удар на Иван Горанов.

След този двубой двата отбора имат по 19 точки, но заради по-добрите си показатели в директните мачове “Литекс” заема първата позиция.