Лудогорец загуби с 0:1 от Милсами на старта в Шампионска лига

Шампионът на България Лудогорец Разград започна тазгодишното си участие в Шампионска лига със шокираща загуба, след като загуби с 1:0 от молдовския шампион Милсами във втория предварителен кръг на най-комерсиалния футболен турнир.
Двубоят се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград. Срещата беше официален дебют за новия треньор на “Орлите” Бруно Рибейро

Лудогорец очаквано започна мача по-активно. Скоро обаче и молдовците показаха, че не са дошли само да се отбраняват. Милсами стигна до три поредни корнера в минутите между 5-ата и 6-ата, но без да затруднят Владо Стоянов.
Лудогорец стигна до първата си по-сериозна възможност за гол едва в 30-тата минута на мача.
Мишо Александров и Мисиджан на два пъти затрудниха вратаря на молдовците Мицу, но той успя да отрази ударите им.

Натискът на Лудогорец започна да става все по-силен. Кишада прати с глава топката на сантиметри над вратата в 34-ата минута.
В 41-ата минута футболист на Милсами попари Лудогорец. След изпълнение на корнер и грешка на защитата на домакините Александру Антонюк бе оставен непокрит в пеналта и с бедро вкара топката в мрежата на Лудогорец – за 0:1.
В края на първата част Мисиджан стреля опасно, но защитник на молдовците изби в корнер.

През второто полувреме вместо да увеличи темпото и да натисне Милсами, Лудогорец игра доста плахо.
В 60-ата минута молдовците пропуснаха да решат мача. Буд остана напълно непокрит на метри от вратата на “Орлите” и стреля с глава, но Владо Стоянов демонстрира класата си и успя да спаси.
В 85-ата минута новото попълнение на “Орлите” Препелица имаше прекрасна възможност да изравни, но стреля над напречната греда.
В 90-ата минута поражението за Лудогорец можеше да стане още по-тежко. Молдовски футболист излезе на чиста позиция, но се забави да стреля и Козмин Моци се хвърли и с шпагат изби топката.
В добавеното време на срещата футболистите на Лудогорец се опитаха да отбележат изравнителен гол, но не успяха.

Реваншът е на 21-и юли (вторник) в Молдова и пред Бруно Рибейро и футболистите предстои доста тежка задача.