Лудогорец Разград разгроми с 5:0 Литекс за Купата на България

лудогорец-литекс

Носителят на Купата на България Лудогорец продължава със защитата на трофея, след победа с 5:0 над Литекс в четвъртфинален мач и го отстрани, след като първия мач в Ловеч завърши 0:0.

Домакините от Разград започнаха много силно срещата и откриването на резултата бе въпрос на време.
В 12-ата минута несполучлива намеса на вратаря Винисиус Баривиейра при центриране отляво предостави топката на крака на Жуниор Кишада, чийто изстрел от точката за дузпа бе блокиран. Топката обаче остана в игра и Светослав Дяков с шпагат я прати в опразнената врата за 1:0.

В 27-ата минута отново след центриране, този път от десния фланг на Жуниор Кайсара, отбраната на Литекс се пропука. Топката прехвърли всички бранители в оранжево и стигна на далечната греда, където непокритият Фабио Ешпиньо без особени проблеми с глава я прати в мрежата за 2:0.

След паузата гостите от Ловеч пробваха да раздвижат играта си, но отново им липсваха ситуации, в които да притеснят вратаря Владислав Стоянов.

От своя страна Кишада бе близо до това да отбележи трети гол за “Орлите” в 56-ата минута, но с прехвърлящия си изстрел от неособено удобна позиция прати кълбото над горната греда.

В 66-ата минута Лудогорец отново прекърши крилете на съперника си и с трети гол окончателно елиминира интригата в реванша. Центрирането от фаул на Ешпиньо бе засечено с глава от Александър Барт – 3:0.

В 81-ата минута Роман Безяк получи прекрасен пас от Дани Абало след бърза контраатака на домакините, но останал сам срещу вратаря не оцели добре топката от границата на наказателното поле и ударът му излезе в аут.

Мисиджан В 85-ата минута Мисиджан стреля диагонално от 20 метра право в ръцете на Баривиейра. Вратарят на Литекс обаче не бе концентриран и позволи топката да отскочи от ръцете му и да попадне за четвърти път във вратата му.

В продължението  след силен шут на Безяк топката рикошира в крака на Дани Абало и влетя във вратата на гостите от Ловеч за крайното 5:0.

Утре ще бъде теглен жребият за следващия етап на турнира, а евентуални съперници са Левски, Черно море и Локомотив (Пловдив).