Лудогорец Разград завърши годината с победа с 1:0 над Ботев Пловдив

ludogorec-botev

Лудогорец Разград победи като домакин Ботев Пловдив с 1:0 в последния си мач за 2014-та година.

“Орлите” завършиха на второ място в класирането за тази година, като имат в актива си 41 точки и са на 3 точки зад лидера ЦСКА.

През първото полувреме на срещата футболистите на Георги Дерменджиев играха агресивно и разнообразно. Сътвориха множество красиви атаки и положения за гол.
Четири чисти положения за гол бяха пропиляни от Мисиджан, и едно от Кишада.
Все пак в 27-та минута с удар от границата на наказателното поле Абел Анисе откри резултата в полза на Лудогорец.

През втората част на мача Лудогорец намали темпото. Това позволи на гостите от Пловдив да погледнат по-смело в атака.
Ботев заигра по съвсем различен начин и затрудни максимално шампионите. “Канарчетата” сътвориха няколко опасни атаки и съвсем спокойно можеха да отбележат гол.
Отлични спасявания на Милан Борян запазиха “суха” вратата на шампионите.

След последния съдийски сигнал пък Върджил Мисиджан и Християн Казаков пък си размениха реплики и тръгнаха да се саморазправят. Двамата обаче бяха усмирени от съотборниците си.

Лудогорец приключи една изключително успешна година, в която достигна до 1/8-финалите в Лига Европа и игра в груповата фаза на Шампионската лига.
Отборът от Разград изигра рекордните за български тим 58 мача през 2014-та, като единственият състав, който има повече срещи е първенецът на Европа Реал Мадрид /60/.