Лудогорец Разград разгроми Локомотив София с 5:1

лудогорец-локо софия

Лудогорец Разград разгроми Локомотив Сф с 5:1, след като губеше с 0:1, и с тази победа съкрати дистанцията от ЦСКА в челото на само три точки.

Мачът започна с очакван натиск на шампионите. Още в началните минути пред Дани Абало и Марселиньо се разкриха добри възможности за гол, но и двамата изпратиха топката в аут.

Футболистите на Локо Сф предложиха прибрана и концентрирана игра в противовес на атакуващите действия на „орлите“,и дори поведоха в резултата.

Гостите се възползваха от една грешка на Козмин Моци, за да открият резултата в 34-ата минута. Тогава Даниел Генов отне топката, напредна по дясното крило и пусна успореден пас към точката на дузпата. Ламжед Шехуди пропусна топката и тя отиде у непокрития Владислав Романов, който вкара – 0:1.

Минута преди края на полувремето Кайсара центрира отдясно, Елтон пропусна да покрие нисичкия Вандерсон и бразилецът вкара за 1:1.

Второто полувреме започна с още по-силен натиск на Лудогорец.
В 54-та минута пробив на Кайсара отдясно завърши с пас по трева към Марселиньо, който вкара за 2:1.

Двадесет минути преди края гостите от Локомотив останаха и с човек по-малко на терена. Румен Трифонов фаулира грубо Даниел Абало и заслужено получи втори жълт картон, оставяйки съотборниците си с десет души на игрището.

В 78-ата минута Лудогорец вкара и трети гол. Дани Абало пусна усперодно на вратата и Марселиньо вкара втория си гол в мача.

В 81-та минута Юнес Хамза се разписа за 4:1.

В добавеното време на срещата шампионите отбелязаха и пети гол, след като Дани Абало увенча с попадение отличната си игра в сблъсъка. Испанецът се устреми към вратата на Локомотив и показа добро владение на топката, преди с десния крак да прониже Божидар Митрев за крайното 5:1 в полза на Лудогорец.

След тази победа Лудогорец вече диша във врата на ЦСКА, след като преди няколко седмици изоставаше със 7 т., но се възползва от нулевите равенства на столичани с Марек и Славия.