Лудогорец – Ливърпул 2:2 – поредният луд мач!

лудогорец-ливърпул

Отборите на Лудогорец и Ливърпул завършиха при резултат 2:2 в среща от груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят се игра късно снощи на Националния стадион “Васил Левски” в София.

Мачът започна по мечтан начин за българския шампион, който откри резултата след само две минути игра.
Фабио Ешпиньо нахлу в половината на Ливърпул и комбинира с Марселиньо, който изпробва мерника си от средна дистанция. Белгийският страж на Ливърпул Симон Миноле допусна грешка и изпусна топката при опита си да я улови, а дебнещият наблизо Дани Абало осъществи успешна добавка, извеждайки “орлите” напред – 1:0.

Само няколко минути по-лъсно Лудогорец допусна попадение след груба грешка на защитата и вратаря Владислав Стоянов. Стражът на “орлите” и Козмин Моци не се разбраха при едно центриране в наказателното поле на разградчани, което позволи на Рики Ламбърт да изпревари румънеца и да нанесе изненадващ удар с глава.

Въпреки ранното изравняване на резултата Лудогорец продължи да диктува случващото се на терена, като играеше почти през цялото време с топката, докато Ливърпул предимно се отбраняваше в собствената си половина, очаквайки шанс да контраатакува.

Малко преди почивката Рахийм Стърлинг центрира в пеналтерията на “орлите”. Оставеният напълно непокрит в наказателното поле Джордан Хендерсън от близка дистанция преодоля Владислав Стоянов и насочи топката под напречната греда за 1:2.

През второто полувреме Лудогорец продължи да атакува усилено в половината на британците, които от своя страна продължаваха да действат с видимо дефанзивна настройка на терена.

Въпреки многото пропуски “Орлите” продължиха да затягат обръча пред вратата на Ливърпул.

В 81-та минута Ливърпул пропусна възможност да сложи край на мача, след като Рахийм Стърлинг се озова очи в очи с Владислав Стоянов. Българският вратар обаче излезе навременно напред и съумя да улови топката.

Две минути преди края натискът на Лудогорец даде резултат. “Орлите” отново изненадаха съперника си със заучено изпълнение на корнер, а капитанът Светослав Дяков насочи топката към далечна греда. На точното място бе Георги Терзиев, който с глава намери мрежата зад Симон Миноле, възстановявайки равенството за крайното 2:2 в сблъсъка.

ludogorec-liverpul

Така Лудогорец спечели четвъртата си точка в групата и остава на 4-ото място кръг преди края. Също с 4 е третият Ливърпул. Разградчани нямат шанс да продължат в Шампионска лига и през пролетта, но ще опитат да завършат трети и да отидат в Лига Европа. Последният мач на българския шампион е на 9 декември – гостуване на  Реал Мадрид.