Лудогорец загуби тежко с 0:4 от Базел

базел-лудогорец

Българският шампион Лудогорец допусна най-тежката си загуба в Шампионска лига и трета в най-силния клубен турнир, след като бе победен с категоричното 4:0 от швейцарския Базел.

Срещата не започна добре за българския шампион. В 17-ата минута на мача Козмин Моци получи тежък удар след единоборство с Емболо.
Румънецът имаше желание да продължи, но в крайна сметка в 21-ата минута бе принудително заменен от Александър Александров.

Базел поведе в 34-ата минута след атака, в която те си размениха 13 паса. В крайна сметка Емболо бе изведен на позиция, 17-годишният играч на домакините чудесно си поведе топката с гърди и пусна топката под плонжа на Стоянов – 1:0.

Седем минути по-късно “Орлите” допуснаха нов гол. Фабиан Фрай изведе отлично Гонзалес и парагваецът вкара за 2:0.

В края на полувремето Лудогорец пропусна златен шанс да се върне в мача.
Дани Абало с невероятен пас изведе Мишо Александров сам срещу вратаря Томаш Вацлик. Чешкият страж скъси обаче дистанцията и българския национал не успя да го преодолее.

През втората част на срещата Базел продължи да натиска и в 59-ата мин. стигна до трети гол.
Емболо центрира чудесно към Шкелзен Гаши, който направи резултата класически – 3:0.
Шест минути по-късно след разбъркване в наказателното поле Марек Сухи  от близо вкара за 4:0.

До края швейцарците създадоха още няколко чисти положения, но до нов гол така и не се стигна.

В другия мач от Група B Реал Мадрид победи с 1:0 Ливърпул.

Лудогорец зае 4-ото място в групата с 3 точки.
Лидер е Реал Мадрид с 12 точки, следван от Базел – 6, Ливърпул – 3, Лудогорец – 3.