Реал Мадрид + съдията победиха Лудогорец Разград с 2:1

лудогорец-реал

Българският шампион Лудогорец Разград изигра страхотен втори мач от група “B” на Шампионската лига срещу 10-кратния носител на КЕШ и миналогодишен шампион Реал Мадрид, но загуби с 1-2.

“Орлите”поведоха в резултата чрез Марселиньо още в 6-ата минута. След това в 10-ата минута Кристиано Роналдо изпълни дузпа, която Владислав Стоянов блестящо спаси.

В 24-ата минута реферът от Шотландия Крейг Томсън даде втора дузпа за Реал за театрално падане на Роналдо в наказателното поле. Този път португалецът бе точен и изравни за 1:1.

След изравнителния гол футболистите на Георги Дермрнджиев не трепнаха, а продължиха да играят като равен с равен.
В 30-ата минута Михаил Александров стреля по диагонал отдясно в наказателното поле и Икер Касияс изби.
В последните минути на полувремето Роналдо няколко пъти опита финтове, но губеше топката или защитата на Лудогорец се справяше.
През първата част отлично играха всички футболисти на Лудогорец, които обезличиха най-вече Гарет Бейл и Лука Модрич, които сякаш останаха изолирани от останалите.

В началото на второто полувреме гостите от Мадрид понатиснаха и “Орлите” се прибраха в собствената половина. Владо Стоянов спаси силен удар на Гарет Бейл.

В 55-ата минута обаче Икер Касияс с мъка изби хубав изстрел на Фабио Ешпиньо, а в 66-ата и много хубав удар на Марселиньо.

В 77-ата минута Марсело центрира отляво и Карим Бензема от няколко метра засече топката във вратата за 2:1.

В 84-ата минута дойде поредното спорно положение – влезлият като резерва Върджил Мисиджан бе повален в наказателното поле, но съдията Томсън си затвори очите и не даде дузпа.

В последните минути Светослав Дяков можеше да изравни, но Марсело изчисти метри пред голлинията.

Футболистите и всички в Лудогорец могат само да се гордеят с представянето срещу галактическия носител на 10 титли в турнира за КЕШ/Шампионска лига. Българският тим игра като равен с равен срещу великия колос и дори заслужаваше не само равен, а и победа.
Съдията от Шотландия Крейг Томсън обаче не позволи това да се случи. Освен измислената дузпа за Реал и неотсъдената за Лудогорец, имаше и още доста ситуации, в които шотландският рефер удари рамо на Реал