Лудогорец и Берое завършиха с равенство 1:1

лудогорец-берое

Лудогорец Разград и Берое Стара Загора завършиха 1:1 в мач от седмия кръг на “А” група.

Преди началото на срещата Георги Домусчиев направи първа копка на реконструкцията и модернизацията на стадион “Лудогорец арена”. Той счупи и бутилка шампанско в багера на фирмата-изпълнител на обекта, с което бе даден старт на строителните работи.
Секторът, който ще бъде реконструиран и модернизиран, ще носи името на героя от двубоя със “Стяуа” Козмин Моци.

Новият стадион на Лудогорец ще е изцяло готов след година и половина.
Футболното бижу ще е с 12 000 седящи места, лиценз “4 звезди” и ще е с лиценз за домакинства на мачове до полуфиналната фаза в евротурнирите.

лудогорец арена ремонт

Двубоят на “Лудогорец Арена” започна с равностойна и динамична игра на двата отбора.

“Орлите” можеха да открият резултата още в седмата минута, но Юнес Хамза изпусна дузпа. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Ковачевич срещу навлезлия на скорост в наказателното поле Върджил Мисиджан.
Вратарят на старозагорци Благой Макенджиев усети ъгъла и спаси удара от бялата точка.

Гостите отговориха с опасна атака в 13-та минута, когато след центриране отдясно Джоман стреля с глава, но покрай дясната греда на Владо Стоянов.

В 18-та минута вратарят на Берое Макенджиев спаси силен удар на Мисиджан.

В 22-та минута с прецизен пас Елиаш изведе Керкар отляво, той надбяга Кайсара и стреля по диагонал под плонжа на Владислав Стоянов и откри резултата в полза на Берое.

Лудогорец отговори с два изстрела на Ешпиньо и Мисиджан, но те не затрудниха вратаря на заралии Макенджиев.

В 34-та минута гостите от Стара Загора пропуснаха да удвоят резултата – Мапуку бе изведен сам срещу вратаря на Лудогорец, но ударът му бе слаб и Владо Стоянов без проблем спаси.

През второто полувреме играта отново бе равностойна.
В 64-та минута гостите осъществиха бърза контраатака, след която Макупо се откъсна от центъра на терена сам срещу вратата на Стоянов, стреля силно, но топката разтресе напречната греда.

В 68-та минута при изпълнение на пряк свободен удар Дани Абало намери непокрития Барт, който с глава изравни резултата.

В 77-та минута Марселиньо изведе влезлият като резерва Кишада сам срещу вратаря на заралии, но нападателят стреля в крака на вратаря Макенджиев.
Три минути по-късно играчите на Берое изпуснаха Барт след центриране от корнер, но за техен късмет защитникът стреля покрай дясната греда.

В последната минута на редовното време Димо Бакалов засече с глава центриране в наказателното поле, но топката мина на сантиметри от левия стълб на вратата на Лудогорец.

Така след равностоен мач двата отбора си разделиха по една точка.