Лудогорец е в групите на Шампионска лига! Феноменален Козмин Моци!

лудогорец

Шампионът на България Лудогорец изигра пореден велик, драматичен и луд мач, победи Стяуа след продължения и дузпи пред 20 000 зрители на стадион “Васил Левски” и се класира в групите на Шампионската лига.

“Орлите” реализираха мечтата си за класиране в групова фаза на Шампионската лига.
Двубоят на стадион “Васил Левски” завърши по възможно най-драматичния начин, носейки невероятна радост на голяма част от родните запалянковци.

В редовното време Лудогорец имаше превъзходство, но направиха множество пропуски пред вратата на румънците.

Шампионите на България тотално надиграха Стяуа и логично се стигна до брилянтния гол на Вандерсон, който изпрати топката в мрежата с воле от линията на наказателното поле.

Редовното време завърши с победно 1:0 за Лудогорец, което доведе срещата до продължения.

В тях двата отбора не си вкараха гол.
Така се стигна до 119-ата минута, когато Владо Стоянов фаулира Варела пред границата на наказателното си поле и бе изгонен с директен червен картон.

Георги Дерменджиев обаче бе извършил и трите си смени, което наложи Козмин Моци да застане на вратата за българите.
В този тежък момент румънският защитник взе ръкавиците, облече фланелката на резервния вратар Иван Чворович и стори нещо, което ще се помни дълго.
В последните минути на срещата той не допусна гол и така се стигна до дузпи.

В тях Моци изригна. Първо вкара своята дузпа, след което хвана два наказателни удара на Паул Първулеску и Корнел Ръпа и класира Лудогорец в групите на Шампионската лига.

Тази вечер Лудогорец ще научи съперниците си в груповата фаза на Шампионска лига.