Лудогорец загуби с 0:1 първия плейоф срещу Стяуа

стяуа-лудогорец
Снимка: uefa.com

Шампионът на България Лудогорец Разград загуби драматично с 0:1 първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига от румънския “Стяуа” в Букурещ.

“Орлите” се представиха достойно на “Арена Национал” в Букурещ и могат да съжаляват, че не си тръгнаха минимум с равенство.

През първото полувреме домакините очаквано имаха превес в играта, но отличните изяви на Владислав Стоянов опазиха мрежата “суха”.
Първата опасност пред него дойде още в 4-ата минута, когато Чипчиу пробва силата на шута си и рефлексите на българския страж.
Добро положение за гол шампионите ни имаха чак в 24-ата минута, когато Марселиньо опита да намери с хитър пас Михаил Александров, но защитник на домакините го изпревари и предотврати опасността.
В 33-ата минута съдията Феликс Брих от Германия свирна спорна дузпа за домакините за нарушение на Йордан Минев. Владислав Стоянов обаче имаше ден и изби топката след шута на Чипчиу.
Нулевото равенство се запази до почивката и след опасност в 45-ата минута. Тогава Чипчиу беше изведен сам срещу българския вратар, шутира, но Стоянов пак успя да избие.

Лудогорец” започна силно след почивката.
В 48-ата Михаил Алксандров получи от ляво и стреля, но ударът му срещна гредата. Малко след това и пред Хамза имаше възможност, като този път тунизийският нападател беше блокиран от защитник на домакините.
Постепенно “Стяуа” си върне предимството и започна да притиска “Орлите”. Румънците задържаха топката често пред българската врата и създаваха напрежение.

Разградчани се изтеглиха назад в собствената си половина.
Играчите на Стяуа се хвърлиха на финален щурм, който в крайна сметка даде резултат.

В 88-ата минута крепостта на Лудогорец рухна. Защитниците на шампиона от Разград сбъркаха фатално, Чипчиу се възползва, излъга Терзиев и с мощен шут прати топката в мрежата на Владислав Стоянов за 1:0.
В добавеното време румънците можеха да вкарат и втори гол след ново колебание в българската защита.

Лудогорец запазва добри шансове за отстраняване на румънците и влизане в групите на Шампионска лига, но след седмица ги чака много тежък реванш на националния стадион “Васил Левски” в София, който трябва да спечелят.