Лудогорец загря за Стяуа с 2:0 срещу ЦСКА

лудогорец-цска

Лудогорец Разград победи с 2:0 ЦСКА в среща от петия кръг в “А” група. Двубоят се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев беше направил девет промени в състава си спрямо мача с “Ботев” (3:1) за Суперкупата. От трибуните на живо наблюдаваше срещата старши треньорът на “Стяуа” Константин Галча.

ЦСКА започна много агресивно и пръв стигна до чисто положение. В десетата минута след ъглов удар Тунчев стреля с глава, но вратарят Иван Чворович спаси.

Постепенно “Орлите” заиграха в познатия си шампионски стил, което принуди червените да се върнат по-назад.
Лудогорци набързо организираха няколко отлични атаки, при които се стигаше до разбърквания пред вратата на гостите.
В 30-ата минута след подаване от дясно Мисиджан изпревари Апостол Попов и засече топката във вратата на ЦСКА.

Шест минути по-късно Дани Абало стреля силно по диагонала, но Якуб Дивиш изби.

Второто полувреме започна с устрем на Лудогорец, въпреки проливния дъжд, който се лееше над Разград.

В 52-а минута Мисиджан сложи топката на главата на Хамза, който покачи на 2:0.

ЦСКА се опита да отвърне и в игра се появиха Тони Силва и Жуан Фелипе. Това даде някакъв резултат и червените заиграха по-активно, бързо и с нови идеи в атака.

До края на срещата те организираха няколко добри атаки, а при една от тях гредата спаси Чворович.
ЦСКА не можа да стигне до почетен гол и регистрира поредната си загуба от Лудогорец.

След тази победа шампионите заеха първото място в класирането с равен брой точки с ЦСКА.