Велик Лудогорец продължава похода си към Шампионска лига

партизан - лудогорец

Българският шампион Лудогорец отстрани за втора поредна година Партизан Белград и се класира за плейофите на Шампионската лига.

“Орлите” завършиха 2:2 в Белград в мач, в който поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване.

В 19-та минута Марселиньо се възползва от центриране на Михаил Александров отдясно и успя да изпревари централния защитник Бранислав Трайкович, за да насочи технично топката към далечния долен ъгъл на вратата на “Партизан”.

В 22-та минута Кайсара центрира към непокрития Марселиньо и той с прецизен удар вкара топката под гредата на вратаря Лукач.

Сърбите се съвзеха и изравниха резултата чрез два гола във вратата на Владислав Стоянов. Голмайстор беше Петър Шкулетич – в 29-ата минута за 1:1 и в 35-ата за 2:2.

В 41-та минута “гробарите” останаха с човек по-малко след като Бранислав Трайкович беше изгонен с директен червен картон за удар на Роман Безяк в лицето при спряна игра.

След почивката шампионът на България доминираше на терена с човек повече.

В 53-ата минута при изпълнение на пряк свободен удар Върджил Мисиджан уцели гредата, топката попадна в Роман Безяк, който опита да реализира от малък ъгъл, но уцели другата греда.

В 83-ата минута гол на Жуниор Кайсара беше отменен поради засада. Това беше грешка на Кайсара, тъй като не остави топката на връхлитащия зад него Роман Безяк, който не бе в засада и можеше да отбележи редовен трети гол.

След тази победа Лудогорец е на два мача от групите на Шампионска лига. Съперникът за плейофите ще бъде определен на 8-ми август.

“Орлите” ще бъдат поставени на прага на групите на най-комерсиалния турнир.

Класирането за плейофите в Шампионската лига означава сигурно място в групите на Лига Европа при отпадане на плейофа.

Евентуалните съперници на Лудогорец за влизане в групите на Шампионска лига ще бъдат: Малмьо (Швеция), Олборг (Дания), Легия (Полша), Марибор (Словения) и Слован (Словакия).