Лудогорец победи с 3:0 Марек в дебюта на Георги Дерменджиев

лудогорец разград

Лудогорец Разград записа първа победа от началото на сезона в “А” група. Шампионите победиха с класическото 3:0 Марек в дебюта на новия старши треньор Георги Дерменджиев.

Футболистите на Лудогорец имаха нужда само от 12 минути при Георги Дерменджиев, за да вкарат първия си гол от началото на сезона в “А” група.

“Орлите” взеха инициативата още със започването на срещата и показаха, че искат да решат мача с бърз гол.
Във 2-та минута Христо Златински опита да изненада вратаря Емил Михайлов от пряк свободен удар.
В 13-та минута Върджил Мисиджан проби и центрира отляво, капитанът на гостите Милен Лахчев опита да изчисти топката с глава, но вместо това откри резултатая, като я прати в собствената си врата.

Дупничани създадоха първата си опасност в 34-та минута. Крум Бибишков се озова сам срещу вратаря Чворович, стреля опасно в долния ляв ъгъл, но стражът на шампионите се справи отлично и спаси.

Малко преди края на първото полувреме Марио Близнаков имаше претенции за дузпа, но съдията не даде такава, в продължението отново Близнаков вкара гол, но той беше отменен заради засада.

Второто полувреме на срещата отново започна добре за разградчани.
В 50-та минута Жуниор Кишада изведе Върджил Мисиджан сам срещу вратаря на гостите Емил Михайлов и холандецът от 7-8 метра удвои преднината на Лудогорец.

След това попадение играчите и на двата отбора увеличиха оборотите, гостите от Дупница отвориха повече пространства пред шампионите и това се отрази в няколко опасности пред вратата на Емил Михайлов.

Обръчът пред вратата на Марек постепенно се затягаше. Дани Абало и Жуниор Кишада пропуснаха, а Мисиджан от 4-5 метра не успя да засече топката в опразнената врата след центриране на Шоко.

В 75-та минута Дани Абало с точен пас намери Вандерсон, който я прати в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

В 85-та минута Кишада беше изведен от Ешпиньо и технично прехвърли вратаря Михайлов за 3:0.

В минутите до края на мача момчетата на Георги Дерменджиев направиха серия пропуски пред вратата на дупничани.
Брайън Ангуло пропусна две чисти положения. Малко след това пропуск направи и Александър Александров, който от 2-3 метра с глава не намери очертанията на вратата.

След този мач Лудогорец е на 4-ото място във временното класиране с актив от 4 точки.