Лудогорец Разград с историческа първа победа в Лига Европа

Айндовен-Лудогорец

Със страхотна игра Българският шампион Лудогорец Разград записа историческа първа победа в груповата фаза на Лига Европа.

“Орлите” победиха с 2:0 отбора на ПСВ Айдховен на собствения му стадион в Холандия.

Футболистите на Стойчо Стоев  още от първата минута се хвърлиха в здрава битка и  успяха да наложат своя стил на игра. Още във 2-та минута на мача Марселиньо имаше възможност да открие резултата, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб.Домакините отговориха в 15-ата минута чрез Вилем, който направи довойно подаване със свой съотборник и нахлу в наказателното поле. За радост на  Лудогорец играчът се забави и не успя да отправи изстрел.

В 43-ата минута Даниел Абало центрира остро, но Роман Безяк не успя да засече топката.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и напрежение пред вратата на българския шампион.
Постепенно футболистите на Лудогорец изравниха играта и започнаха да редуват контраатаки към холандската врата.

В 60-ата минута, след грешка в отбраната на домакините вратарят Йерун Зут излезе извън наказателното си поле, за да пресече пас на Марселиньо към Мисиджан. Но не се справи добре и топката попадна в Роман Безяк, който със страхотен прехвърлящ удар от около 40 метра вкара в опразнената врата за 1:0 в полза на гостите от Разград.

Въпреки малобройната агитка мощно “Българи юнаци” огласи “Филипс стейдиъм”.

В 74-ата минута  Върджил Мисиджан удвои преднината на Лудогорец. Той получи пас от Марселиньо и стреля към вратата на Зут. Топката срещна гредата, но  се върна при него и при повторния опит холандецът не сгреши – направи красиво 2:0!.

Няколко минути след попадението Владо Стоянов направи страхотно спасяване след удар на Шаарс. Отборът на ПСВ Айндховен хвърли всички сили в нападение в опит да стигне до равенството.

До края на срещата стражът на Лудогорец спаси още няколко опасни удара към вратата си.

Въпреки усилията на домакините, отборът на Лудогорец успя да запази вратата си суха до последния съдийски сигнал.

Лудогорец Разград успя да нанесе първа загуба на холандския гранд ПСВ от български тим. Шампионът на България надигра и заслужено победи именития си съперник с 2:0 насред “Филипс стейдиъм”.

В другия мач Динамо Загреб загуби с 1:2 от Черноморец Одеса. Следващият мач на Лудогорец в Лига Европа пък е на 3-и октомври на националния стадион „Васил Левски” срещу Динамо Загреб.

Класирането в нашата група се оглавява от Лудогорец, следва го отборът на Черноморец Одеса.