Лудогорец Разград победи с класическо 3:0 Берое Стара Загора

Лудогорец-Берое  Лудогорец Разград постигна класическа победа с 3:0 над Берое в среща от 6-ия кръг на “А” група. Мачът се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград пред около 2000 зрители.

Първите два гола бяха дело на Марселиньо, който днес празнуваше рожденния си ден и реализира в 4-ата и 64-ата минути. Капитанът Светослав Дяков оформи от дузпа крайното 3:0 в 88-ата минута.

“Орлите” започнаха мача отлично и още в 4-та минута Марселиньо откри резултата, след като бе изведен с пас в наказателното поле фронтално срещу вратата на гостите от Стара Загора. В 21-ата минута Михаил Александров бе на крачка от изключително красиво попадение, след като се опита да прехвърли Иван Караджов с брилянтен удар отдалеч, но вратарят успя да се върне навреме и спаси.

До края на първото полувреме нападателят на Берое Венцислав Христов излезе два пъти очи в очи с Иван Чворович, но стреля неточно .

Още със започването на второто полувреме шампионите увеличиха темпото на игра, създадоха няколко положения и резултатът не закъсня. В 64-та минута Марселиньо се възползва от грешка в защитата на Берое, открадна топката и я прати в далечния ъгъл на вратата, пазена от Иван Караджов за 2:0.

Няколко минути по-късно Марселиньо пропусна да вкара третия си гол в срещата и да отпразнува рожденния си ден с хеттрик.

В 88-та Кишада изведе влезлия като резерва Митчел Бургзорг, който влезе в наказателното поле и бе фаулиран от Здравко Илиев. Съдията посочи бялата точка и капитанът Дяков  с премерен удар оформи крайния резултат.

Успехът на Лудогорец бе и своеобразно отмъщение  за отнетата Суперкупа по-рано през лятото.

Със спечелените три точки “Орлите” събраха 15 точки и са на върха в класирането.