Лудогорец победи Партизан с 2:1

Лудогорец-партизан  Лудогорец Разград победи Партизан Белград с 2:1 в Разград в първата среща от третия предварителен кръг за шампионска лига.

На препълнения стадион “Лудогорец Арена” домакините допуснаха само една грешка в двубоя и тя  беше наказана с попадение.

“Орлите” започнаха срещата със самочувствие и в началото на мача притиснаха гостите от Белград в половината им. Първото голово положение дойде в 10-ата минута, когато Иван Стоянов опита да прехвърли вратаря на гостите, но българинът Иван Иванов, играч на сръбския гранд блокира удара му.

В 18-ата минута Безяк беше изведен пред вратата на Партизан, но ударът му беше избит от вратаря Лукач.  До края на полувремето футболистите на Лудогорец владееха изцяло играта и отправиха още няколко опасни, но неточни удари към вратата на “Гробарите”.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец. В 47-та минута Марселиньо пропусна да отбележи след отлично подаване на Кайсара. Няколко минути по-късно, след колективна грешка в защитата на Лудогорец, Марселиньо, който беше останал като последен защитник, сгреши и Саша Маркович отбеляза попадение във вратата на Влади Стоянов.

Само 5 минути бяха нужни на Марселиньо да изкупи грешката си, след като получи отлично извеждащо подаване, с топовен изстрел изравни резултата.

в 67-та минута влезлият като резерва  Михаил Александров направи 2:1, след като се измъкна зад защитата на сърбите след изчистена от Кайсара топка и технично преодоля Лукач, за да вкара на празна врата.

В 88-та минута Фабио Ешпиньо финтира двама защитници на Партизан в наказателното поле и отправи силен удар. Лукач обаче изби. ГОстите доиграха мача с човек по-малко, след като Йоич получи червен картон.

Лудогорец Разград спечели съвсем заслужено, след като през целия мач търсеше победатата. Следващата сряда е мачът- реванш в Белград.