Домусчиев: Лудогорец пак ще е шампион

Кирил Домусчиев “Лудогорец” пак ще стане шампион, обяви собственикът на клуба Кирил Домусчиев ден след загубата на тима му с 1:2 от “Слован” в Братислава в първи мач от II предварителен кръг на Шампионската лига.
Българският шампион водеше с 1:0 до 87-ата мин след гола на финландския защитник Теро Мантула. И разградския тим предвкусваше победата, защото бе с човек повече на терена, а Владислав Стоянов спаси и дузпа. Вратарят обаче стана антигерой, като допусна лек изравнителен гол за 1:1, а после направи втора дузпа, реализирана от домакините в 93-ата минута за пълен обрат – от 1:0 до 1:2.
И в третия мач на “Лудогорец” в евротурнирите отново дойде разочарование в заключителните секунди. Преди година “Динамо” (Загреб) изравни за 1:1 в Разград в самия край, а в реванша стигна до 3:2 в 8-ата минута на добавеното време. В инфарктния пролетен мач срещу “Левски” в столицата “Лудогорец” също загуби с 0:1 след нещастен рикошет преди последния сигнал.
“Никога не ме е гонил такъв карък – коментира Домусчиев пред “Гонг”. Явно трябва да се обърнем към подходящ ходжа.  Да се надяваме, че късметът ще бъде при нас все някога. Предполагам, че има много хора, които ни кълнат. Резултатът не е толкова лош. Съдбата на треньора Ивайло Петев не зависи само от един мач, а от играта на отбора, от визията му, от уменията да мотивира. Наистина намаляваме средствата в клуба, кризата е повсеместна…”
На въпрос кой ще стане шампион, бизнесменът отврърна: “Лудогорец”, кой друг?
Според Кирил Домусчиев големите конкуренти за титлата тази година са “Ботев” (Пд) и “Левски”.