Лудогорец Разград отнесе с 3:0 Черноморец Бургас

Лудогорец-Черноморец   Лудогорец Разград победи с 3:0 Черноморец Бургас в мач от 25-ия кръг на „А” група. Срещата се игра пред около 3000 души на стадион „Лудогорец Арена” в Разград.

Шампионите отново излязоха без капитана си Емил Гъргоров, който страда от контузия. Отборът на гостите от Бургас пък беше без наказания си треньор Димитър Димитров(Херо), който наблюдаваше срещата от трибуните.

Още със започването на срещата футболистите на Херо загатнаха, че не са от отборите, които ще се затворят пред собствената си врата, а ще играят открит футбол. В 44-ата секунда Уатара изведе Дрянов сам срещу Владислав Стоянов, но не успя да го прехвърли и изненадващо бургазлии да поведат в резултата.

В 4-та минута младият вратар на гостите Дашев спаси вратата си от сигурен гол, пресичайки опасно центриране на Кишада. Минута след това Мишо Александров стреля силно към вратата на Черноморец, но топката премина малко над напречната греда.

В 13-та минута заради контузия играта принудително напусна Латара от Черноморец.

В 14-та минута след бърза атака на гостите Дрянов отправи първият опасен удар към вратата на „Орлите”. Топката премина на сантиметри от левия стълб на вратата на Владислав Стоянов.

В средата на полувремето, след консултация с щабовете на двата отбора и с делегата на срещата, главният съдия обяви кратка почивка заради топлото време. Футболистите на двата отбора имаха минута-две за да поемат глътка вода и да отдъхнат.

До края на полувремето шампионите отравиха още няколко удара към вратата на бургазлии, но те не доведоха до гол във вратата на Дашев. Футболистите на домакините опитваха с многоходови атаки да застрашат вратата на младия вратар, но без успех.Въпреки че завърши без отбелязан гол, първата част на срещата беше изпълнена с красива игра и доста, макар и не опасни, положения за гол и пред двете врати.

Още със подновяването на играта Жоро Терзиев можеше да открие резултата в полза на гостите от Бургас, засичайки с крак центриране от корнер, но топката мина на сантиметри от лявата странична греда на Стоянов.

Ивайло Петев извърши две смени, вкарвайки в игра Роман Безяк и Иван Стоянов.

В 59-та минута влезлият след почивката Роман Безяк получи отлично извеждащо подаване и безпощадно заби топката в мрежата на Черноморец.

След отбелязването на гола, футболистите на Ивайло Петев се активизира и търсеха второ попадение, с което да решат мача.

В 68-та минута Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря на гостите и отбеляза вторият гол за Лудогорец.

Шампионите засилиха натиска си пред вратата на бургазлии и в 76-та минута бомбен удар на Роман Безяк доведе резултата до 3:0.

До храя на срещата шампионите изцяло владееха играта и сътвориха още чисти положения, но не успяха да отбележат четвърти гол

С днешната си победа Лудогорец отново излезе начело на класирането със 60 точки, Левски е втори с 58 точки.

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Вл. Стоянов, 80. Кайсара, 20. Шоко, 33. Гулдан, 27. Моци, 8. Генчев-капитан, 18. Дяков, 84. Марселиньо (79-Ернандес), 7. Александров, 11. Кишада (51-Роман Безяк), 22. Иванов (60-Иван Стоянов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Дашев, 2. Дянков-капитан, 3. Терзиев (55-Пехливанов), 7. Балджийски, 18. Лола, 19. Дрянов, 21. Башлиев, 22. Цонков, 32. Уатара (13-Ангелов), 44. Филипов, 92. Гаел (46-Йорданов)