Лудогорец Разград победи с 4:1 Ботев Враца

лудогорец-ботев вр  Шампионът Лудогорец Разград победи отбора на Ботев Враца с 4:1 в мач от 24-ия кръг на “А” група.
Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

В отсъствието на капитана Емил Гъргоров “Орлите” бяха изведени от Мирослав Иванов.
Още в самото начало на първото полувреме шампионите наложиха тотално превъзходство при владеенето на топката, но отборът на гостите се защитаваше добре и не позволяваше да се стигне до гол в първите минути.

Постепенно нападателите на Лудогорец намериха пролуките в отбраната на врачани.
В 20-та минута капитанът Мирослав Иванов отбеляза с глава първото попадение за Лудогорец, след отлично подаване на Кишада.
В 32-ата минута Шоко проби по десния фланг и центрира към Димо Бакалов, който не сгреши за 2:0.
3 минути преди края на първото полувреме Кайсара стреля силно към вратата на “Ботев” (Враца), Митов изби удара, но топката попадна в краката на Михаил Александров – 3:0.

Второто полувреме домакините намалиха темпото на игра, но въпреки това през по голямата част играта се водеше в половината на гостите от Враца.
Добри положения пропуснаха Моци, Иванов, Генчев и Кишада.
В 81-та минута Иван Стоянов отбеляза четвъртото попадение за шампионите, след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Ботев Враца стигна до почетно попадение в 85-ата минута.
След грешка в защитата на Лудогорец Цветелин Тонев се озова сам срещу вратаря Урош Голубович, Шоко се опита да попречи и вкара топката в собствената си врата.

С поредната си победа Лудогорец помрачи радостта на Левски, който малко по-рано победи ЦСКА с 2:1 с гол в последната минута.

Шампионът Лудогорец Разград продължава да води в класирането с 57 точки – 2 повече от Левски.