Лудогорец Разград победи Локомотив Пловдив с 1:0

Лудогорец Разград  В последния мач от 22-ия кръг на “А” група Лудогорец Разград победи отбора на Локомотив Пловдив с 1:0.
С тази победа шампионите от Разград излязоха отново на върха на класирането с 2 точки аванс пред следващия ги Левски.

В стартовия състав на “Орлите” място намериха Шоко и Мирослав Иванов.
Срещата започна с очакван домакински натиск.
В 19-ата минута Мирослав Иванов изпълни ъглов удар , като топката влизаше директно във вратата на Локомотив, но вратарят Йордан Господинов с отлична намеса я извади. Въпреки, че момчетата на Петев през цялото полувреме притискаха гостите от Пловдив в собствената им половина, до гол не се стигна.

Второто полувреме на мача започна със смяна в отбора на Лудогорец. На мястото на капитана Емил Гъргоров в игра влезе Жуниор Кишада. Капитанската лента бе поета от Станислав Генчев.
През цялото второ полувреме срещата се игра в половината на Локомотив, но до голово положение не се стигаше. В 57-та минута Марселиньо от 3 метра пропусна да вкара топката във вратата на Йордан Господинов.
Само 3 минути по-късно Мишо Александров намери Мирослав Иванов и той стреля много силно, но вратарят на Локомотив за пореден път се прояви геройски и изби топката в корнер.
“Орлите” на Ивайло Петев имаха тотално превъзходство през цялото второ полувреме, но стигнаха до гол чак в 87-та минута.
Резервата Иван Стоянов центрира от ъглов удар, Моци отклони с глава към далечната греда и Кишада прати топката във вратата на гостите.
Зрителите на стадион “Лудогорец Арена” избухнаха в овации, предчуствайки победата.
След 4 минутно продължение срещата завърши при резултат 1:0 за шампионите от Разград.

С тази победа Лудогорец запази преднина от 2 точки пред втория Левски, който преди 2 дни спечели съмнителна победа срещу Локомотив София.

Лудогорец: 21.Вл. Стоянов, 26.Шоко, 77.Витиня (68-Ив. Стоянов), 33.Гулдан, 27.Моци, 8.Генчев (77-Ернандес), 18.Дяков, 84.Марселиньо, 22.Иванов, 23.Гъргоров (к) (46-Кишада), 7.Александров

Локомотив: 12.Господинов, 3.В. Георгиев, 6.Котев, 55.Кавдански, 17.Марков, 16.Златински (к) (85-Тимонов), 23.Д. Георгиев, 77.Диего, 88.Стефанов (66-Мирчев), 89.Маламов (46-Садула), 4.Абушев